Nokia, Android Telefonlarını Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Kenan Aktürk

Geçtiğimiz günlerde Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde tüm dünya firmaları kendi cihazlarını tanıtmışlardı. Tanıtılan cihazların arasında olağanüstü segment cihazlar da bulunuyordu. Nokia, eski bir efsane olan 3310 modelinin de yeni tasarımını kullanıcılara tanıtmıştı. Eskiye benzeyen tasarım ve içerisinde eski oyunların yer alması kullanıcılar tarafından dikkat çekmiş ve nostaljik bir hava yaratmıştı. Nokia son yaptığı açıklamalarda ise, Android işletim sistemli telefonlarının tanıtımının yapılacağını da belirtmişti.

Nokia 3310 tanıtımından sonra, Android telefonlarının tanıtımı için de arayı fazla açmayacaklarını belirtti. Önümüzdeki günlerde tanıtacağı amiral gemisi cihazları, Nokia’nın pek fazla Android çalışması olmadığı için merak içinde bekleniyor. Cihazlar tanıtıma çıkmadan önce de sistemsel özellikler hakkında birçok söylenti ve iddia bulunuyor.

Söylentilere göre Nokia’nın tanıtımını yapacağı cihazlar 4 veya 6GB Ram desteğinden oluşacak. Android 7.0 Nougat sistemini de barındıracak olan yeni amiral gemisinin, Qualcomm Snapdargon 835 işlemciyi kullanacağı yapılan tahminler arasında.

Tanıtılacak olan akıllı telefonların birisi mini, diğeri de büyük boyda olacak. İki seçenekle çıkacak olan cihazların, boy harici birbirinden pek farklılık göstermemesi bekleniyor. Aynı zamanda Nokia’nın üretim tarzına bakıldığı zaman Carl Zeiss lens teknolojisi büyük ihtimalle kullanılmayacak. PureView teknolojisini de kullanmayacak olan Nokia, yine de arka kamera tasarımında çift lens kullanacak.

Yorum yazın