Google Chrome Bilgisayarın Pil Ömrünü Uzatacak!

Kenan Aktürk

Google Chrome, yeni yaptığı güncelleme ile özellikle dizüstü bilgisayar kullanıcılarına sevindirici haberi verdi. Bilindiği üzere Google Chrome servisi, oldukça fazla işlemci gücü kullanıyordu. Geçmişte yapılan güncellemeler bu durumu biraz da olsa kısıtladı fakat bu kısıtlama yeterli hale getirilemedi. Son yapılan güncelleme ile Google Chrome, hem bilgisayarların pil ömrünü uzatmaya hem de işlemcinin sadece %1’lik kısımını kullanmaya geliyor.

Google Chrome tarayıcısını kullanırken bilgisayarımız oldukça yavaş olabiliyor. Bazı uygulamaları açarken de çeşitli hatalar alabiliyorduk. Bunun sebebi Google Chrome penceresinin açık olması ve içerisinde birçok sekme bulunmasıydı. Son yapılan güncellemelerle beraber Chrome, hem işlemcinin %1 olan kısmını kullanacak hem de açık olan sekmelerin kaynaklarını sınırlayacak.

Net Bilgi Verilmedi

Google Chrome, yaptığı bu çalışmayla pil ömrünün uzayacağını belirtti. Son sürümle beraber yapılan bu açıklamaya bir takım sorular yöneltildi. Google Chrome’nin yeni sürümünü kullandığımızda pil ömrünün ne kadar uzayacağı henüz belli değil. Bilinen tek bilgi ise, arka plandaki sekmelere tarayıcı performansının sadece %25’lik kısmı harcanacak. Aynı zamanda yapılan açıklamaya göre, yeni sürümler sürekli çıkış halinde olacak. Çalışmalara devam eden Google Chrome, daha iyi bir performans yaratma sözü verdi.

Yorum yazın