Wal-Mart İş Başvurusu Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Dünyada perakende devi denilince ilk akla gelen firmalardan birisi elbette ki Wal-Mart olacaktır. Çok kısıtlı zamanlara rağmen geniş bir büyüme ağına giren ve kendini geliştiren firmada, her haftada 150 milyon Amerikalı alışveriş yapıyor diyebiliriz. Peki bakalım böylesine dev bir firmanın çalışma şartları ve maaşları nasıl şekilleniyor?

Wal-Mart Çalışma Şartları

Wal-Mart firmasında işe başlayan personellerin öncelikle sendikal haklara sahip olduğunu belirtelim. Sabah 07:30’da açılan şubeler, gece 24:00 saatinde kapanmaktadır. Firmada fazla çalışmanız size bağlıdır. Çünkü çalıştığınız saat başına ücret kazanabiliyorsunuz. Lakin firmada çalışmanın üst sınırı bulunmazken, alt sınır olarak da 5 saat kuralı yer alıyor. Yani 5 saat çalıştıktan sonra mesainizi sonlandırabiliyorsunuz.

Ayrıca firmada haftada bir gün izin hakkınız ve bir yılınızı doldurmanız durumunda yıllık izin hakkınız bulunacaktır.

Wal-Mart Maaşları

Wal-Mart gibi dev bir firmada, saat başı ücret kazanacağınızı ve 5 saatin sonunda mesainizi sonlandırabileceğinizi söylemiştik. Firmada yer aldığınız rütbeye göre saat başı 11 – 15 dolar arasında para kazanabiliyorsunuz.

Ayrıca kasap, manav ve balık gibi büyük reyonlarda duran personellerin de saatlik aldıkları ücret, normal personel ücretlerine göre çok daha fazladır.

Wal-Mart firması oldukça kurumsal bir firma olarak gösterildiği için sendikal haklara da sahipsiniz. Ayrıca her sene sonunda çeşitli ödenekler altında da güzel paralar kazanabiliyorsunuz.

Yorum yazın