Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadar?

Kenan Aktürk

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) ve Jandarma Genel Komutanlığı altyapısında çalışan Uzman Çavuşların, en çok merak edilen konularından birisi de maaşlarıdır diyebiliriz. Peki bakalım TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı altyapısında çalışan Uzman Çavuşlarımızın maaşları ne kadarmış?

Uzman Çavuş Maaşları Ne Kadardır?

Ülkemizin altyapısını daha güvenli tutmak adına ülkemizde binlerce Uzman Çavuş görev yapmaktadır. Temelleri en iyi şekilde analiz eden ve başarılı sonuçlar elde etmeye devam eden Uzman Çavuşlarımız, kendi içerisinde farklı bölümlere dağılmıştır. Kısacası Uzman Çavuşlar Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı bölümlerinde görev yapabiliyorlar. Tabii ki maaşlar bu etmenlerden dolayı sabit kalmıyor ve yapılan göreve göre daha da yükselişe geçiyor.

Ülkemizde çalışan binlerce Uzman Çavuş, genellikle 3.500 ile 4.000 TL arasında maaş almaktadır. Tabii ki maaşın boyutu arttıkça yapılan görevlerin zorluğu da artmaya başlıyor. Bu nedenle Özel Harekat timleri, piyadeler, asayiş alanında çalışanlar da farklı maaşlar alabiliyorlar.

Uzman Çavuş maaşlarının netleşmesi esnasında çalışan memurun ailevi durumuna bakılıyor. Daha sonra çalıştığı alana, altyapısına ve görevine bakılıyor. Son olarak da çalıştığı bölge analiz ediliyor ve yapılan işin zorluğu test ediliyor. Bu gibi etmenler de göz önüne alındığı sırada, Uzman Çavuşların net maaşları rahatlıkla ortaya çıkıyor.

 

Yorum yazın