Uno Plasiyer İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Daha önceden farklı firmaların plasiyer yani dağıtıcı görevlerini incelemiş, çalışma şartlarını maaşlarıyla beraber sizlere sunmuştuk. Fakat ülkemizin en bilindik markalarından birisi olan Uno hakkında detaylı bir araştırma yapmamıştık. Bu sefer de sizler için Uno firmasının plasiyer çalışma şartlarını ve maaşlarını inceledik. Peki bakalım Uno firmasında plasiyer olarak çalışan personeller ne kadar maaş alıyor ve hangi şartlarda çalışıyor?

Uno Plasiyer Çalışma Şartları

Diğer firmalarda olduğu gibi Uno firmasında da iş başı saati 06:30 olarak belirlenmiştir. Belirlediğiniz bir konumdan yani evinize yakın bir yerden her sabah sizi servis alır ve depoya doğru götürür. İşinizi bitirdiğinizde ise saat yaklaşık 1:30 civarına denk gelir. Dağıtıma çıktıktan sonra depoya geri döndüğünüzde isterseniz servisi bekleyebilir, isterseniz de kendi imkanlarınızla eve dönebilirsiniz. Hafta içi ve Cumartesi günleri dağıtım olduğundan dolayı haftalık izninizi Pazar günü kullanırsınız ve firmada 1 yıllık sürenizi doldurursanız yıllık izin hakkından da faydalanabilirsiniz.

Uno Plasiyer Maaşları

Uno firmasında tüm personellere asgari ücret verilmektedir. Fakat her ay multinet kartlarına maaşların yarısı kadar yemek ücreti adı altında ücret yatar. Bu bakiyeyle anlaşmalı iş yerlerinden alışveriş yapabilir, isterseniz yemek harcamalarında kullanabilirsiniz. Ayrıca firmanın prim usulüyle çalıştığını da belirtelim. Satışlarınız beklenenin çok üzerinde olursa, maaşınızın 2 veya 3 katı kadar prim hakkı alabilirsiniz.

Yorum yazın