Ucz Market İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

2012 yılından beri ülkemizde hizmet vermeye devam eden ve ilk açılışında 10 şubesi olan Ucz Market, şuan tüketim alanında en uygun hizmeti sağlamaktadır. Profesyonele yakın bir kadroyla müşterileriyle yakından ilgilenen  firma, başarılı bir potansiyel yakaladığı için günden güne gelişmeye devam ediyor. Peki bakalım bu firmada personel olarak çalışmak isteyen veya çalışan personellerimiz, hangi şartlarla karşılaşıyor ve ne kadar maaş alıyor?

Ucz Market Çalışma Şartları

Ucz Market bünyesinde aktif olarak çalışacağınız sürenin 7.5 saat olacağını söyleyebiliriz. Genellikle bu süreç 8.5 saat olarak gösterilse de, 1 saati yemek ve çay molalarına ayrılmıştır. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız olduğu gibi, bünyede 1 yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuzda 14+2 günlük yıllık izin hakkına sahip olabilirsiniz.

Son olarak Ucz Market firmasının vardiyalı bir sistemle çalıştığını söyleyebiliriz. Vardiyalar sabahçı ve akşamcı olarak ikiye ayrılır ve her hafta vardiya şekli değiştirilir.

Ucz Market Maaşları

Ucz Marketler bünyesinde çalışan tüm personeller, asgari ücret kazanmaktadır. Buna nazaran şubeler için belirlenen aylık cirolar aşılırsa, personeller güzel bir prim ödülü alabilirler.

Ayrıca Ucz Market’in, personellerine yemek masrafı bırakmadığını da söyleyebiliriz. Yemek ücretlerini karşılayan firma, yol masraflarını çalışanlara bırakmıştır.

Firmadaki mağaza sorumluları ve mağaza sorumlusu yardımcısı, asgari ücretten çok daha yüksek ücret alabilmektedir.

Yorum yazın