Twitter’da Nasıl Popüler Olunur?

Alp Ozcan

İnsanların sosyal hayatlarında oldukça büyük bir yer tutmaya başlayan Twitter, adeta bir sosyal statü aracı haline gelmiş olmakta. Özellikle gençler tarafından yoğun ve aktif olarak kullanılan platformda, onbinlerce kişi tarafından takip edilme anlamına gelen Fenomenlik kavramı günden güne daha fazla önemsenmekte.

İnternet yaygınlığının artışına doğru orantılı olarak artan sosyal medya kullanımı, insanlarda kolay yoldan popüler olma; sanal birer ünlü olma isteği doğuruyor. Takipçi kavramının hayatının büyük bölümünde yer etmesine izin vermiş kimseler, gece gündüz demeden birer internet popüleri olmak için çabalıyorlar. Buna zemin hazırlayan en büyük inanış, takipçisi çok olan kişilerin çok yaratıcı, sevilen ve eğlenceli kişiler olduklarının düşünülmesi.

Twitter’da popüler olmak için kürek çeken kullanıcılar, çoğu zaman bir kaç hafta içerisinde hüsrana uğrayarak Twitter hesaplarını bir çöplüğe dönüştürmüş halde pes edip, yeni hesaplar açıyor ve şanslarını burada denemeye devam ediyorlar.

Özellikle takipçi programların batağına düşmüş kullanıcılar, hiç bir işlevi olmayan bu sistemleri deneyerek şanslarını yerle bir ediyorlar. Bu sistemler istenmeyen tweetler atarak, fake hesaplar tarafından takip edilmeyi sağlayarak sahte ve işlevsiz bir takipçi kitlesi hazırlıyor.

Twitterda popüler olmak için en önemli üç püf noktası şunlar;

1- Özgünlük

Sürekli etrafta görülen bayatlamış tweetler ve saçma yazılar yerine, kendi yaratıcılığınızın eserlerini ortaya dökün. Twitterda popüler olmak için en önemli nokta kendinize özgülüğünüzü kanıtlamaktır.

2- Kendiniz Olun!

Twitter’da popüler olabilmek için başkalarını örnek alan kullanıcılar, kimi zaman benliklerini kaybederek büyük problemler yaşamaktadır. Bunun önüne geçmek için, her zaman kendiniz olun.

3- Takipçi kazanmak için tweet atmayın!

En büyük hatalardan biri de takipçi kazanmak için tweet atmak. Bu amaçla atılan tweetler, çıtanızı düşürmekten başka bir işe yaramayacaktır. Yalnızca, bir şeyler yazın ve takipçi kazanmayı bekleyin.

Yorum yazın