Başarılı youtube videoları çekmek için gerekenler!

Alp Ozcan

Her geçen gün kat kat büyüyüp binlerce yeni videoya ev sahipliği yapan Youtube, tüm kullanıcılarına ücretsiz olarak kendi videolarını dünya çapında yayınlama olanağı sunmaktadır.

Her gün yüklenen binlerce video, Youtube üzerinde saatlerini harcayan milyonlarca insan tarafından izlenmekteler. Durum böyle olunca, başarılı videoların dünyaya yayılması çok kolay ve kısa süreler içerisinde gerçekleşebilmektedir. Kısacası Youtube, insanlara ünlü olma, herkesçe tanınma imkanı vermektedir.

Bu fırsatı kullanan insan sayısı oldukça fazla. İstatistiklere göre, her yıl yüze yakın insan bir şekilde çektiği veya rol aldığı videolar sayesinde dünya çapında milyonlara ulaşmakta, büyük hayran kitleleri toplamaktalar. İnsanları çok başarılı kılan bu durum için, mutlaka çok kaliteli videolar hazırlamak gerekmekte.

Çok daha fazla izleyene ulaşabilmek için, en büyük kural özgün olmaktır. Taklit edenden çok taklit edilenin kazandığı günümüz dünyasında, insanlar farklı şeyler gördüklerinde hemen etkilenmekteler. Kaliteli ve özgün videolar yayınladığınızda, paylaşılma oranı büyük ölçüde artış gösterecektir.

Videoların özgün olmasının yanısıra, popülariteye ulaşabilmek için kalite unsuru da çok önemlidir. Videoların sıkıcı olması, bırakın izleyenlerin paylaşmasını; tamamını izlemeden sayfayı kapatmalarına bile neden olmaktadır.

Videoları çekerken mutlaka eğlenceli veya etkileyici olmasına dikkat edin. Eğer videolar çok uzun ve durağan olursa, sıkılan izleyicileriniz sizden de soğuyacak, takibi bırakacaklar ve Youtube üzerinden başarılı olma şansınız da düşecektir.

Yorum yazın