Facebook’ta başarılı bir sayfa olmak için gerekenler!

Alp Ozcan

Facebook kullanan milyonlarca insanlık kitle, kimi insanlar için büyük bir kazanç kapısı oluşturmuş durumda. Sayfaların profillerden çok daha önem arz ettiği bu konuda, çoğunluğa ulaşma zorunluluğu en büyük etken. Yüzbinlere ulaşan sayfaların sahipleri ciddi miktarlarda reklam geliri elde edebilirken, milyonluk sayfaları düşünmek bile zor. Büyük şirketlerin çok ilgi gösterdiği bu sayfalarda, kimi zaman sadece bir cümlelik bir reklam paylaşımı binlerce liraya mal olmaktadır.

Bu sayede Facebook sayfaları, her yaştan insana kimi zaman bir hobi, kimi zaman bir zaman geçirgeci, çoğu zaman da bir ekmek kapısı oluşturmaktadır.

Facebook’ta başarılı bir sayfaya sahip olmak demek, çok sayıda insan tarafından takip edilmek demektir. Bu insanlar, beğendiği paylaşımları kendi profil ve sayfalarında da paylaşarak, ulaşabildiğiniz hedef kitleyi defalarca katlamaktadırlar. Bu durumun oluşturduğu etki sayesinde de, bir çok irili ufaklı firma reklam vermek için sizin sayfanızı seçecek demektir.

Peki ya sayfanızı daha büyük kitlelere ulaştırmak için ihtiyacınız olan nedir? Hangi püf noktalarına dikkat etmelisiniz?

1- Güncel olun!

Her gün elinizden geldiğince paylaşımlar yapın; kullanıcılarınıza sayfanızı unutturmayın. Güncelliğini yitirmiş olaylar üzerinden rant sağlamak yerine, bu olaylar daha sıcakken vurgun yapın.

2- Gereksiz paylaşımlardan uzak durun!

Başarısızlığa ulaşanların kaçırdığı en büyük nokta, güncelliği yakalamak adına yaptıkları boş paylaşımlardır. Çoğunluğun hoşuna gitmeyecek paylaşımlardan uzak durun.

3- Özgüveninizi yüksek tutun!

Facebook sayfanızı yükseltmek düşündüğünüzden daha zor gelebilir. Bu durumda, kendinize “Ben olsam neyi beğenirdim?” sorusunu sormayı ve kendi cevabınıza göre hareket etmeyi ihmal etmeyin. Kullanıcılarınıza doğru şekilde hitap edin.

 

Yorum yazın