Samsung Galaxy Pocket Plus İncelemesi!

Alp Ozcan

Akıllı telefon ve tablet dünyasında artık ismini kanıtlamış olan Samsung, son teknoloji ürünlerin yanı sıra, orta düzeye hitap eden, sadece işlerin görülmesine yardımcı olan telefon modelleri de üretiyor. Bunlardan birisi de yenilenmiş ve güncellenmiş özellikleri ile Galaxy Pocket Plus. Aslında bu telefonu Galaxy Pocket’in kardeşi olarak da tanımlayabiliriz. Ek özellikler ve güncellenmiş birkaç parçasıyla adının yanına “Plus” ekini de almış.

Aşırı bir şeilde performansa ihtiyacı olmayanlar için üretilmiş bu telefonda tek çekirdekli, 850 Mhz ARM Cortex A9 işlemci kullanılmış. Akıllı telefonun bellek hafızası ise 512 MB. Bu özellikler, performans aramayan, uygulamalar arasında boğulmayan kişiler için ideal özelliklerdir. Fazla HDD’ye ihtiyaç duymayan, yani telefonunda sürekli olarak müzik ve video saklamayan kişiler için üretilmiş olan bu telefonun hafızası ise 4 GB. Fakat bu hafıza Micro SD girişiyle istediğiniz kadar artırılabiliyor. Telefonun işletim sistemi ise Android 4.0.4 ICS, bu işletim sisteminde ayrıca Samsung ToucWiz Nature arayüzü de kullanılmış. Ekranı ise 2.8 inç ve 240×320 çözünürlüğe sahip. Telefonun arka kısmında 2 megapiksellik de bir kamera bulunuyor. Telefonun ön kısmında kamera bulunmadığından, görüntülü arama yapmanız mümkün değil.

Bağlantı özelliklerine de bakacak olursak telefonda; Bluetooth, 3G, Wi-Fi, A-GPS ve FM Radyo bulunuyor. 1200 mAh bataryaya sahip telefonun üstün özellikleri bulunmadığından şarz süresi oldukça yeterlidir. Telefon henüz piyasaya sürülmemiş olsa da Samsung’un sitesinde yakın bir zamanda çıkacağı belirtiliyor. Ürünün Türkiye ile ABD’de aynı zamanda raflarda olacağı belirtilirken, satış fiyatı henüz belli değil. Fakat kardeş ürünü olan Galaxy Pocket ile arasında uçurum bir fiyat farkı olacağını zannetmiyoruz. Kısacası; Galaxy Pocket Plus üstün performans beklemeyen kullanıcıların rahatlıkla seçebileceği bir ürün.

Yorum yazın