Twitter Karakter Sınırlamasını Kaldırdı

Kenan Aktürk

Twitter, dünyada en çok kullanılan sosyal medya araçları arasında üçüncü sırada yer alıyor. Genellikle Twitter hesaplarına baktığımızda da, önemli ve tanınmış kişilerin hesaplarının bu platformda bulunduğunu görebiliriz. Ciddi şekilde çalışan ve son yaptığı güncellemelerle adından söz ettiren Twitter, tüm kullanıcıları kapsayan yeni bir güncellemeyle herkesi sevindirecek.

Her kullanıcı, Tweet atarken 140 karakter sınırlamasıyla karşılaşıyordu. Bu sayede yazacaklarını tam yazamayan ve o sırada Tweet atacağı kişilerin etiketlerini yapan kullanıcılara da yer kalmıyordu. Twitter, yeni yaptığı güncellemeyle 140 karakter sorununa bir çözüm sundu.

Örneğin tweet atacağımız zaman ‘’@’’ ibaresini en başa getirerek arkadaşlarımızın ismini yazıyorduk. Kapsamlı bir tweet atacağımız zaman da bu etiketlemeler hayli yer kaplıyordu ve yazacağımız yazı için fazla bir boşluk şansımız olmuyordu. Twitter, yaptığı güncellemeyle bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı.

Artık tweet atarken, arkadaşlarımızı etiketlediğimizde bu etiketler 140 karakterin içerisine dahil olmayacak. Sadece etiketlemelerden sonraki yazacağımız yazı için, 140 karakteriyle karşılaşacağız. Birçok kullanıcı fazla yer kalmadığı için, korkudan fazla arkadaşlarına etiketleme yapamıyorlardı. Son günlerde güncellemeler yapan Twitter için de bu konu gündeme geldi. Yoğun istekler üzerine çalışmalar başlatan Twitter, bu konuya tamamen çözüm getirdi ve 140 karakteri etiketleme yazılarının içerisinde dahil etmedi.

Son günlerde sürekli güncelleme yapan Twitter’ın son güncellemesi de böyle oldu. Önümüzdeki günlere de yeni güncellemeler bekleniyor.

Yorum yazın