Toshiba Store Alu2 vs LG XD5 Mini Taşınabilir Diskler!

Alp Ozcan

Artık günümüzde bilgisayarların hafızalar yetmemeye başladı. İnsanlar çektikleri fotoğrafları, videoları başka bir yerde saklamak istiyorlar. Bunun için taşınabilir diskler ideal gibi duruyor. Taşınabilir diskler sadece saklama amaçlı değil, yedekleme amaçlı olarak da kullanılabilir. Taşınabilir disklerin bir diğer avantajları ise gereksiz dosyaların bilgisayar içerisinde sürekli olarak kalmasını önler. Bir süreden sonra fotoğraflarınız, videolarınız, programların kurulum dosyaları bilgisayarın “ C “ sürücüsünü oldukça meşgul eder ve bilgisayar yavaşlamaya başlar. Fakat bu diskler sayesinde bilgisayarınızı rahatlatabilir, daha hızlı çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Önemli programlarınızı, bilgilerinizi rahatlıkla bu ortama aktarabiliyorsunuz. Bizler de sizler için taşınabilir diskleri araştırdık ve en iyi diski seçtik.

Toshiba Store Alu2 Modeli :

Bu model 500 GB hafızaya sahip ve USB 2.0 hızında verilerinizi aktarabiliyor. 8 MB önbelleğe sahip taşınabilir disk 5400 RPM ile çalışıyor. Kolay taşınabilir özelliği sayesinde de verilerinizi de sürekli olarak yanınızda taşıyabiliyorsunuz. USB 2.0 destekleyen bu model ile büyük verilerinizi saniyeler içerisinde depolama alanına yollayabiliyorsunuz. Ayrıca içerisinde bulunan kurtarma araçları ile de yanlış bir dosya siliminde veya arızada dosyalarınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

LG XD5 Mini Modeli :

LG XD5 Mini modelinin en büyük özelliklerinden birisi düşük güç tüketimi. Bu sayede taşınabilir diski taktığınızda, bilgisayarınızda herhangi bir performans düşüklüğü yaşanmaz. Arka planda çok düşük güç tüketimi yaparak çalışan bu model 500 GB alana sahip. Ayrıca USB 3.0 destekleyen bu modelle verilerinizi çok daha hızlı bir şekilde atabileceksiniz. 3 Gbps işletim hızına sahip LG XD5 Mini, 5400 RPM ile çalışıyor.

Hangisini seçmeliyim ? Toshiba Store Alu2 mi LG XD5 Mini mi ?

Yeni nesil teknolojiye daha uygun olan LG XD5 Mini modeli, özellikle USB 3.0 özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca 500 GB gibi büyük bir alana sahip olmasıyla da sizi başka bir disk almaya zorunlu bırakmıyor. Eğer bu iki model arasında kararsız kalırsanız, bizim size önerimiz mini tasarımı ve daha üstün teknolojiye sahip olan LG XD5 Mini olacaktır.

Yorum yazın