Samsung Galaxy Ace S5830i İncelemesi!

Alp Ozcan

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her gün yeni bir model daha piyasaya sürülüyor. Artık alıcılar da modeller arasında boğuluyor. Hem ileri teknolojiye hem de uygun fiyata sahip telefon bulmak da zorlaşıyor. Samsung’un Galaxy serisinden Ace S5830i modeli bu isteklerinize cevap verecek nitelikte. Tasarım ve donanım özelliklerinin üst düzeyde ve fiyatının da uygun olması sebebiyle üretildiği günden bu yana milyonlar sattı. Samsung firması da bunun farkında ki, çok daha üstün teknolojiler üretse de bu modelin üretimine devam ediyor. Telefon tasarımsal olarak sert hatlardan uzak tutulmuş. Kenarları ovalleştirilerek, daha kolay kullanım sağlanmış. İşletim sistemi olarak Android kullanan telefonda Android Store’da bulunan çoğu uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz.

3.5 inç dokunmatik HVGA ekranında video seyretmek oldukça keyifli. Galaxy Ace’de bulunan 800 Mhz işlemci sayesinde de aynı anda iki uygulamayı rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. 158 MB hafızası size yetmeyebilir, fakat Micro SD girişi sayesinde bu belleği artırabilirsiniz. 3G ve Wi-Fi özellikleri sayesinde internette dilediğiniz gibi sörf yapabilirsiniz. Aynı zamanda içerisinde bulunan 3G Mobil TV ile televizyon keyfini yaşayabilirsiniz. 5.0 megapiksellik kamerası ile fotoğraflarınızı net bir şekilde çekebilirsiniz. Kamerada bulunan 5X zoom ve flaş özellikleri ile karanlıkta dahi performansta düşme yaşanmaz. Model birçok dosya uzantısını da destekliyor. MP3 dinlemeniz için de özel olarak tasarlanmış olan player telefona entegre edilmiş. Telefonun en güzel özelliklerinden birisi de Micro USB girişinin olması. Bu sayede bilgisayarınızdaki veya tabletinizdeki verileri kolaylıkla telefonunuza aktarabiliyorsunuz. Aynı zamanda USB girişinden telefonu şarz da edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Ace S5830i yüksek donanım özellikleri arayan kişiler için uygun olmasa da, başlangıç için güzel bir üründür. Fiyat / performans olarak da kesinlikle beklentilerin üstündedir. Ürünün Türkiye satış fiyatı ise 549 TL civarıdır.

Yorum yazın