Nikon Coolpix S2600 – Canon PowerShot A810 IS Karşılaştırması!

Alp Ozcan

Son yıllarda en çok gelişme gösteren teknolojilerden olan video kameralar ve dijital fotoğraf makineleri, hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor. Eskiden fotoğraf ve video çekmek profesyonel kişiler tarafından yapılırdı. Çünkü ışığın geliş açısı, film pozu gibi teknik ayarlarda bulunması gerekiyordu. Fakat günümüzde bunların hiçbiri insan tarafından yapılmıyor, bu ayarlar tamamen akıllı teknolojiye sahip makineler tarafından yapılıyor. Yazımızda sizler için iki tane dijital fotoğraf makinesini inceledik.

Nikon Coolpix S2600 :

14 megapiksellik kamerası ile en güzel anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. 26 mm geniş açı objektifi sayesinde de diğer fotoğraf makinelerine göre daha fazla alan sığdırabilirsiniz. Bu sayede kadraja giren obje sayısı da artacaktır. 5X zoom özelliği ile de yakınlaşırken dahi görüntüde herhangi bir bulanıklık veya bozulma olmaz. Makinede bulunan VR görüntü sabitleme özelliği ile eliniz titrese dahi fotoğraflarınız bundan en az şekilde etkilenir. Otomatik Noise düzeltici özelliği ile de loş ve karanlık ortamlarda görüntünün noise özelliğini alır ve fotoğrafınızın daha net olması sağlanır. Makine tasarımsal olarak da kullanıcılar tarafından tam not aldı. 19.5 mm inceliğindeki Nikon Coolpix S2600 şarj edilebilir pillerle size geliyor. Ürünün şu andaki ortalama satış fiyatı ise 199 TL.

Canon PowerShot A810 IS :

16 megapiksel çözünürlüklü kameranız ile fotoğraflarınızı A2+ boyutundaki dosyalara da bastırabiliyorsunuz. 28 mm’lik geniş açı objektifi ile artık kadrajınıza daha fazla alanı sığdırabilirsiniz. Ayrıca 5X zoom özelliği bulunan makinede çekeceğiniz yere yaklaştığınızda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Görüntüde bozulma veya titreme olmaz. Çektiğiniz fotoğrafları 2.7 inç LCD ekranında anında görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca makinede bulunan efekt, kırpma gibi araçlarla fotoğraflarını düzenleyebilirsiniz. Makinenin üzerine koyulan özel video butonuyla video çekmek de bir o kadar eğlenceli. Kameranız ile 720p kalitesinde HD videolar çekebilirsiniz. Makineyi yeni alanlar için koyulmuş “ Yardım “ butonu sayesinde makinenin tüm özelliklerini rahatlıkla öğrenebiliyorsunuz. Farklı ortamlara göre kendi modunu ayarlayan kamerada tek yapmanız gereken deklanşöre basmak olacak. Ürünün satış fiyatı ise 150 TL civarında.

Yorum yazın