Detaylı İnceleme: Canon PowerShot A810!

Alp Ozcan

Eskiden fotoğraf makinelerini hatırlarsınız. İçerlerinde makara şeklinde bir poz fim olur ve siz bu makineyle sınırlı sayıda fotoğraf çekebilirdiniz. Fotoğraflar üzerinde ise sadece fotoğrafçılar düzeltmeler yapabilirdi. Fakar günümüzde artık dijital fotoğraf makineleriyle her anı ölümsüzleştirebiliyoruz. Yüksek hafızaları sayesinde ve bilgisayara atılabilme gibi özellikleriyle sınırsız sayıda fotoğraf çekebiliyorsunuz. Düşünsenize bebeğiniz doğduktan sonra her gün bir fotoğrafını çekiyorsunuz ve büyüdüğünde ona bu slaytı izletiyorsunuz. Eskiden bunun için baya film pozu gerekirken artık bunu yapmak çok da zor değil. Bu yazımda sizlere gelişmiş bir fotoğraf makinesini tanıtmak istiyorum.

Canon PowerShot A810 dijital fotoğraf makinesi güzel anlarınızı ölümsüzleştirmek için mükemmel bir makine. Canon’un yıllardır fotoğraf makinelerindeki ustalığı bu modelde görülüyor. Makinenin 16.0 megapiksel kamerası ve 2.7 inç LCD ekranı sayesinde fotoğraflarınıza anında müdahale edebiliyorsunuz. Bu makineyle artık herkesi aynı kareye sığdırmak için geri geri gitmenize de gerek kalmıyor. 28 mm’lk geniş objektifi ile herkesi aynı kareye almak çok daha basit. Ayrıca manzara resimlerinde ve doğa fotoğraflarında geniş objektif kullanmak fotoğrafınızın kalitesini %100 oranında artırır. Yakın çekim yapmak isterseniz de 5X zoom özelliğini kullanabilirsiniz. Makinenin üzerinde bulunan özel video kayıt düğmesine basarak video kaydetmeye başlayabilirsiniz. Videolarınız 720p HD kalitesinde olur. Yüz tespit özelliği ile insan çekimlerinde bir karede 35 surata kadar algılayabilir. Yüze oto fokus yapmak özelliği ile de çok daha gerçekçi çekimler elde edebilirsiniz. Kırmızı gözler ise otomatik olarak düzeltilir. Fotoğraf makinesini ilk elinize aldığınızda nasıl kullanacağınızı anlatan “ Yardım “ butonunu kullanabilirsiniz. Böylelikle makinenizin de her türlü özelliğini görebilirsiniz.

Canon PowerShot A810 dijital fotoğraf makinesi genel özellikleri

  • 16.0 megapiksel kamera
  • 28 mm geniş objektif ve 5X zoom lens
  • 6.8 cm ( 2.7 inç ) LCD aydınlatılmış ekran
  • Akıllı otomatik hızlı çekim ( Ard arda 32 fotoğraf )
  • Özel film butonuyla hızlı video çekimi ( 720p – HD )
  • Dijital IS
  • Yardım butonu
  • Yüz tanıma özelliği ve kırmızı göz düzeltme
  • AA piller

En güzel anlarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz bu model profesyonel çekimler için çok uygun olmasa da orta düzeyli çekimler için idealdir.

Yorum yazın