Sony HDR–PJ30VE Full HD Video Kamera İncelemesi!

Alp Ozcan

Hepimiz ileride hatırlamak üzere anımızı kaydetmek isteriz. Bu sakladığımız fotoğrafları ve videoları ileride gördüğümüzde hem hüzünlenir hem de seviniriz. Çünkü baş kahraman bizizdir. Geçmişte yaşananları bu kameralar sayesinde hatırlamak da çok güzel bir şey. İşte size bu noktada en güzel anlarınızı kaydedebileceğiniz bir kamerayı tanıtmak istiyorum.

Sony HDR – PJ30VE Full HD kamera, tüm özellikleriyle satın alanı pişman etmiyor. Dahili projektöre de sahip olan kamera ile 1080p kalitesinde HD videolar çekebilirsiniz.

Özellikler :

  • 32 GB dahili hafıza ( Bu hafıza SD girişiyle artırılabiliyor. )
  • Yüksek batarya hacmi ile 14 saate kadar 1080p HD kalitesinde video çekimi yapabilirsiniz.
  • 7.1 megapiksel fotoğraf çekme özelliği
  • 12X optik zoom
  • 7.5 cm / 3 inç LCD ekran / projektör
  • iAUTO özelliği var.

Kameradaki hassas mikrofon dizilimi sayesinde ortam gürültüleri de en aza indirgenir. 5.1 kanal

Surround ses sistemi sayesinde rüzgarı bile algılar ve videoya en az şekilde dahil eder. Böylelikle sesiniz videolarda çok daha net duyulur. Çoğu kamerada videoyu kaydettikten sonra izlerken net bir ses elde edilemez. Çünkü hoparlör sistemlerine çok önem verilmez. Bu yüzden çekilen videolar daha çok bilgisayarda izlenir. Fakat bu modelde kullanılan Stereo hoparlörler ve S – Master teknolojisi videoyu kamera üzerinden rahatlıkla izleyebilmenizi sağlıyor. Videoyu kameradan izlerken bile ayrı bir keyif alacağınıza eminiz.

Doğum günlerinde, partilerde ve özel günlerde en büyük sorunlardan birisi olan herkesin fotoğraf içerisinde gözükmemesi bu modelle de son buluyor. Geniş açılı objektifi sayesinde fotoğraf çekerken geri geri gitmenize, zor ayarlar yapmanıza da gerek kalmıyor. Olduğunuz yerden geniş açılı objektifle herkesi fotoğraf içerisine sığdırabilirsiniz. Ayrıca karanlık ortamlarda da video çekmek oldukça zahmetli bir iştir. Açılan LED flaşlar görüntüyü aşırı derecede parlattıklarından gerçek bir video keyfi veremez. Fakat LG’nin bu modelinde kullanılan Exmor R Cmos sensör sayesinde karanlık ortamlarda dahi, gündüz video çekermiş havasına bürünebilirsiniz. Çektiğiniz görüntüler oldukça net olacaktır. Eğer gerçek bir video kamera arıyorsanız bu modeli kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Yorum yazın