Tabletler için TouchFire Klavye Kolaylığı!

Alp Ozcan

Tabletler günümüzün en popüler ürünlerinden biri. Gün içerisinde haberleşme, mail alışverişi, internette sörf yapma gibi özellikleri sayesinde özellikle iş adamlarının tercihi oluyor. Sürekli olarak yaklaşık 3 kilogram olan dizüstü bilgisayarları taşımak yerine maksimum 750 gram olan tabletleri taşımak tabii ki de çok daha iyi oluyor.

Sanırım tabletin o büyük dokunmatik ekranında yazı yazmayı sevmeyen birisi yoktur. Fakat bu yazı uzun ise işte o zaman sıkılmaya başlayabiliyorsunuz. Kısa yazılarda zevk alınan bu klavye, uzun yazılarda adeta yorucu bir makineye dönüşüyor. Bu duruma çözüm olarak piyasada birçok USB klavye mevcut. Bu klavyeler sayesinde tabletinizde kolaylıkla yazı yazabiliyorsunuz ve işlerinizi çok daha kısa sürede halletmiş oluyorsunuz. Fakat bu klavyeler gerek taşıma zorluğu, gerekse de yer işgali nedeniyle çok da tercih edilmiyor. Bu noktada TouchFire özellikli klavyeler imdadınıza yetişiyor. Tam olarak dokunmatik klavyenin olduğu yere monte edilen bu klavyeler oldukça kolay bir kullanım sağlıyor. Güçlü mıknatısları sayesinde de ekrandan asla kaymıyor. Klavye aynı zamanda şeffaf olduğundan kullanırken hiçbir rahatsızlık vermiyor. TouchFire klavyenin bir başka özelliği ise oldukça ince olması. Bu sayede tabletinizin üzerine yerleştirdiğinizde kötü bir görüntü oluşturmuyor. Çok hafif olması sebebiyle de sürekli olarak yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Klavyenin üreticileri o kadar iddialı ki, iki kredi kartını üst üste koyduğunuzda bizim klavyemizden daha kalın oluyor diyorlar ve haklılar.

Ürünü test etme fırsatım oldu!

Benim de bir klavyeye ihtiyacım vardı fakat yanımda uzun kablolu, ağır ve hoş görüntüsü olmayan bir klavye almak istemedim. Bu yüzden TouchFire klavye tercih ettim ve tercihimde hiç pişmanlık yaşamadım. Çünkü üzerine mıknatısları sayesinde koyduğunuzda hiç görüntü bozukluğu yaşamıyorsunuz ve kullanımı da oldukça hızlı ve eğlenceli. Şeffaf ve ince yapısıyla zaten tabletinize bir ağırlık katmıyor. Ürünün en çok beğendiğim özelliklerinden birisi de şarz ve pil gibi bir derdinin olmaması. Tabletinizin üzerine koyun ve kullanın hepsi bu kadar. Eğer sizde tabletinizde her gün uzun yazılar yazmak zorunda kalıyorsanız bu ürünü kesinlikle tavsiye ediyorum.

Yorum yazın