Tema Market İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Erzurum’un en gözde marketlerinden birisi olan Tema Market bünyesi, gün geçtikçe gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Buna nazaran yeni şubelerini de açmak isteyen firma, kısa sürede personel çevresini de genişletmek istiyor. Merak edilen konulardan birisi de Tema Market iş şartları ve maaşları diyebiliriz. Peki Tema Market bünyesinde çalışan personeller, hangi şartlarla çalışıyor ve ne kadar maaş alıyor? Sizler için araştırdık.

Tema Market Çalışma Şartları

Tema  Market bünyesinde çalışan tüm personellerin çalışma süresi günlük 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde vereceğiniz çay ve yemek molalarınızla beraber net çalışma süreniz 8.5 saat olarak belirleniyor. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınız olduğu gibi, yıllık sürenizi doldurduğunuzda 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı da kullanabilirsiniz.

Personeller, sabahçı ve akşamcı olmak üzere iki vardiya sistemiyle çalışmaktadır. Bu vardiya sistemleri vardiya şefleri tarafından her hafta değiştirilmektedir.

Tema Market Maaşları

Tema Market firmasının da maaş konusunda diğer market zincirlerinden farklı olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü firmaya yeni giren personeller genellikle kasiyer, temizlik ve reyon personeli pozisyonlarında çalışıyorlar. Bu pozisyonda çalışan personellerin de maaşları prim hacrinde asgari ücreti geçmiyor.

Firmada uzun yıllar boyunca çalışan personeller ise genellikle kasap, manav ve şarküteri gibi büyük reyonlara bakıyor. Bu personellerin maaşları ise asgari ücretten %80 oranında daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Tema Market personellerine güzel primler veriyor ve yemek masraflarını da karşılıyor.

Yorum yazın