Tchibo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yıllardır kahve ürünleri satan mağazaların yokluğunda Tchibo gibi dev mağazalara uğrar dururduk. Ayrıca hediyelik eşya ve ev eşyaları da denilince akıllara gelen Tchibo, yeniden yükselişe geçti ve hala büyümeye devam ediyor. Buna nazaran mutlaka yeni bir personel grubuna ihtiyaç duyacak olan firma, bakalım personellerini hangi şartlarla çalıştırıyor ve ne kadar maaş veriyor? Sizler için araştırdık.

Tchibo Çalışma Şartları

Tchibo firmasında günlük çalışma süreleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Kısacası yasal sınır olarak haftalık belirlenen 45 saat, asla geçmemektedir. Ayrıca vardiyalı bir sistemle çalışacağınız firmada haftada bir gün izin hakkınız da oluyor. Eğer firmada uzun süre çalışma gibi bir planınız varsa, bir yılınızı doldurduğunuz taktirde yıllık izninizi kullanacağınızı unutmamalısınız.

Tchibo mağazalarında yoğunluktan dolayı fazla çalışmanız söz konusu olabilir. Firma, fazla çalışılan süreler için ek ücret ödemese de, kendi içinde bir denkleştirme yapıyor. Çalışacağınız günler bazen şubeye geç gelebiliyor, işten erken ayrılabiliyorsunuz.

Tchibo Maaşları

Tchibo firmasında verilen maaşlar asgari ücretten %10 oranında daha fazladır. Ayrıca firmada yemek ve yol masraflarının karşılanacağı gibi, prim usulü de bulunmaktadır. Yol masrafları her ay maaşa ek olarak ödenirken, yemek ücretleri multinet benzeri karta yatırılır. Bu ücretle isterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz lokantalarda yemek yiyebilirsiniz.

Yorum yazın