Skoda SuperB Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Skoda SuperB Alınır Mı?

Sıtkı Çolak

Skoda SuperB Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Skoda SuperB Alınır Mı?

2015 yılından beri otomobil severlerle birlikte olan Skoda SuberB, yeni bir güncelleme yapılarak, özellikle kaput altında yapılan değişiklikler sayesinde daha güçleniyor.

Çek otomotiv devi olan Skoda tarafından yapılan Skoda SuperB, 2019 yılında elektrikli versiyonu ile de kullanıcıları ile buluşurken, diğer modelleri içinde elektrikli versiyonunu üretmeyi planlıyor.

D sedan tipi araçlar içerisinde yer alan Skoda SuperB, VW Passat ve Mercedes C serisinden sonra sınıfında en çok tercih edilen 3. araç olarak, yeni modelinde kendini yenileyerek beklentileri yükseltiyor.

Skoda SuperB Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Skoda SuperB Alınır Mı?

Skoda SuperB Genel Özellikleri

2019 model Skoda SuperB incelediğinde tasarım olarak tampon ve aydınlatma sistemlerinde değişikliği tercih ederken, ön ızgara için Vision C konseptinde bulunan ön ızgaradan esinlenerek yeni bir ön ızgaraya sahip oluyor. Yenilen ön ızgara sayesinde kabarık bir görünüm elde eden araç, yeni ön ızgarası sayesinde üç boyutlu olarak görünüyor.

Teknolojik özelliklerden fazlaca faydalanarak, sürücü ve sürüş için gerekli güvenlik önlemlerini alan Skoda, Skoda SuberB modelinde kokpit için klasik çizgilerinden vazgeçmiyor. Orta kokpitte yer alan 9,2’’ olan dokunmatik ekrana yeni Columbus multimedya sistemi eşlik ederken, yeni teknolojileri sayesinde rakiplerini geride bırakmayı hedefliyor.

Güvenlik açısından gerekli tedbirleri aldığını belirttiğimiz Skoda SuberB modelinde bulunan yeni teknolojiler arasında elekronik stabilite kontrolü ve kör nokta tespit sistemi yer alırken, yolcu koruma asistanı gibi ekstra güvenlik önlemleri de unutulmuyor.

Skoda SuperB Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi – Skoda SuperB Alınır Mı?

Skoda SuperB Teknik Özellikler

Skoda, 2019 model Skoda SuperB modeli için 1.5 litre TSI motor sistemini tercih ederken, modelin iki farklı opsiyoneli bulunacak ve bunlarda 130 HP ve 150 HP beygir gücü kullanılacak ve aynı zamanda yeni modelinin Plug-İn Hibrit özelliği de olacak. Hibrit özelliğine sahip olacak model, benzinli ve hibrit motoru bir araya getirirken, güçlü performansı sayesinde dikkatleri çekecek.  1.4 litre motora sahip olacak hibrit modellerde 13 kWh pil gücü sunulurken, pilinin tam kapasite olması durumunda araç 70 km yol gidebilecek. Hızlı şarj istasyonlarında da araç 1 saat içerinde şarj edilebilecek ve yoluna devam edecek.

Yorum yazın