Sbarro İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Ülkemizin sayılı gıda perakendecilerinden birisi olan Sbarro, gün geçtikçe gelişmeye ve daha da büyümeye devam ediyor. Yabancı sermayeli firma, yurtdışında olduğu gibi ülkemizde de hem kaliteli hem hızlı bir hizmet veriyor. Hizmet kalitesini ve hızını arttırmak için personel kadrosunu genişletmek isteyen firma, bakalım bünyesinde çalışan personellere hangi şartları sunuyor ve ne kadar maaş veriyor?

Sbarro Çalışma Şartları

Sbarro firmasında personellerin günlük çalışma süreleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece yemek ve çay molaları dahil edilmişken, personellerin haftada bir günlük izin hakları bulunur. Eğer uzun süre boyunca çalışır da, 1 yıllık sürenizi doldurabilirseniz 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı elde edebilirsiniz.

Sbarro firmasının haftalık değişen vardiyalarla personel çalıştırdığını da hatırlatalım.

Sbarro Maaşları

Sbarro firmasında personellere verilen maaşlar, rütbelere göre değişiyor. Peki bakalım hangi rütbe ne kadar maaş alıyor?

Ekip Üyeleri: Ekip üyeleri, işe yeni başlayan personellerden oluşur. Maaşlar asgari ücrettir.

Servis Uzmanları: Firmada 3 aylık süresini dolduran personeller servis uzmanlığı sınavına girer. Sınavda gramajlar ve hamburger yapımıyla alakalı 100 soru bulunurken, bu sorulardan 80 net bırakmak zorundasınız. Rütbeyi alırsanız maaşınızda %5 artış olur.

Supervisor Rütbesi: Supervisor rütbesi için 6 ay çalışmalı, daha sonra yeniden sınava girmelisiniz. Eğer rütbeyi alırsanız sadece şubeyi kolaçan edersiniz. Maaşınızda da %25 oranında artış görülür.

Vardiya Müdürleri: Vardiya müdürlüğü sınavına girmek için firmada 1 yıl çalışmalısınız. Eğer vardiya müdürü olursanız personellerin vardiyalarını ayarlarsınız. Bu sonuçta maaşınızda %80 oranında artış görülür.

Yorum yazın