Popeyes İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yabancı sermayesine rağmen ülkemizde de mükemmel bir potansiyel yakalamayı başaran Popeyes, hiç şüphesiz ki Dünya’nın en büyük gıda perakendecilerinden birisidir. Gün geçtikçe büyük alışveriş merkezlerimizde de şubelerini açan firma, haliyle bağımsız firmalarını açmak için de uğraşıyor. Ayrıca yeni açacağı ve hala faaliyette olan şubelerine de personel arayan firma, bakalım personellerine ne gibi şartlar sunacak ve ne kadar maaş verecek?

Popeyes Çalışma Şartları

Popeyes şubelerindeki personellerin günlük çalışma süreleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca personellerine haftada bir gün izin hakkı tanıyan firma, bünyesinde 1 yıl çalışan personellerine de 14+2 günlük yıllık izin hakkı vermiştir.

Son olarak Popeyes firmasının da haftalık değişen vardiya sistemiyle çalıştığını söyleyebiliriz.

Popeyes Maaşları

Popeyes firmasında henüz yeni işe başladıysanız, asgari ücret kazanacaksınız demektir. Fakat alacağınız bu ücret kısa sürede rütbelere göre  artış gösterebiliyor. Bakalım hangi rütbe ne kadar maaş alıyor?

Ekip Üyeliği: Firmada yeni işe başladıysanız, ekip üyesi olursunuz. Maaşınız asgari ücrettir.

Servis Uzmanı: Bu rütbeye ulaşabilmek için firmada 3 ay çalışmalı, daha sonra da hamburger yapımı ve gramajlar konusunda 100 soruluk bir sınava girerek 80 net bırakmalısınız. Maaşınızda da %5 artış olacaktır.

Supervisor: Firmada 6 aylık sürenizi doldurduktan sonra siz de Supervisor olabilirsiniz. Bu sayede hem şube size emanet olacaktır, hem de maaşınızda %25 oranında artış görünecektir.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada vardiya müdürü olmak için 1 yıl çalışmalısınız. Daha sonra gireceğiniz sınavda vardiya müdürü olursanız, hem vardiyalar kontrol eder hem de maaşınızdan %80 oranında daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz.

Yorum yazın