Arby’s İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Yabancı sermayesiyle ve altyapısıyla ülkemizde yaklaşık 20 yıldan fazla hizmet veren Arby’s, şu sıralar yeni şubelerini açmaya hazırlanıyor. Güçlü gıda perakendecilerinden birisi olan Arby’s, haliyle yeni şubelerine de personel arayacaktır. Peki bakalım Arby’s gibi dev bir firmada çalışacak olan personeller ne gibi şartlarla çalışacak ve ne kadar maaş alacak?

Arby’s Çalışma Şartları

Arby’s şubelerindeki personellerin günlük çalışma süreleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Çay ve yemek molalarının da bu süreye dahil olduğunu ve haftada bir gün izin hakkınızın olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca firmada 1 yıllık çalışma sürenizi doldurursanız 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı da alabilirsiniz.

Son olarak Arby’s firmasının haftalık değişen vardiya sistemiyle personel çalıştırdığını belirtelim.

Arby’s Maaşları

Arby’s firmasındaki maaşlar, diğer büyük firmalar gibi rütbelere bağlıdır. Peki bakalım hangi rütbe ne kadar maaş alıyor?

Ekip Üyeleri: İşe ilk girdiğinizde üstünüzdeki rütbe ekip üyeliği olacaktır. Bu rütbe, yeni olduğu için asgari ücret kazanır.

Servis Uzmanları: Firmada 3.ayınızı doldurduğunuzda hamburger yapımları ve gramajlarla alakalı sınava girersiniz. 100 sorudan 80 net bırakırsanız servis uzmanı olabilir, maaşınızı %5 arttırabilirsiniz.

Supervisor: Bu rütbeye ulaşabilmek için firmada 6 aylık sürenizi doldurmalı ve sınava girmelisiniz. Bu rütbeyi hak ederseniz firmaya siz göz kulak olursunuz. Maaşınızda %25 oranında artış olur.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada 1 yıllık sürenizi doldurduktan sonra vardiya müdürlüğü sınavına girebilirsiniz. Vardiya müdürü olursanız, vardiya süreçlerinden sorumlu olursunuz. Ayrıca maaşınız da %80 oranında artar.

Yorum yazın