KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Dünya’nın en büyük fast food mutfağı olan ve ülkemizde de güzel bir potansiyel yakalayan KFC, yeni personel arayışı içerisine girmiş durumda. Diğer büyük firmaların yanı sıra KFC firmasında da çalışma şartları ve puanlama sistemi hemen hemen aynı diyebiliriz. Peki bakalım KFC gibi dev bir firmada çalışacaksak hangi şartlarla çalışabiliriz ve ne kadar maaş alabiliriz?

KFC Çalışma Şartları

KFC şubelerinde personellerin günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca haftada bir gün izin hakkınızın olabileceği gibi, yılınızı doldurmanız durumunda 14+2 günlük yıllık izin hakkına da sahip olabilirsiniz.

Firmada personellerin haftalık değişen bir vardiya sistemiyle çalıştığını söyleyebilir, çalışma sürelerine yemek ve çay molalarının da dahil olduğunu belirtebiliriz.

KFC Maaşları

KFC firmasında personellerin maaşları, rütbelere göre değişkenlik gösteriyor. Peki hangi rütbe ne kadar kazanıyor?

Ekip Üyeliği: Ekip üyeleri, işe yeni başlayan personelleri ifade etmektedir. Bu personeller asgari ücret kazanmaktadır.

Servis Uzmanları: Firmada 3 aylık sürenizi doldurduktan sonra servis uzmanlığı sınavına girmelisiniz. Hamburger yapımı ve gramaj konularında 100 soruda 80 net bırakırsanız, servis uzmanı olursunuz. Ayrıca maaşınız %5 artacaktır.

Supervisor Rütbesi: Firmada 6 aylık çalışma sürenizi doldurursanız Supervisor rütbesini hak edebilirsiniz. Bu rütbede artık mağazaya siz göz kulak olursunuz ve maaşınızda da %25 oranında artış görülür.

Vardiya Müdürlüğü: Firmada 1 yılınızı doldurduktan sonra vardiya müdürü olabilirsiniz. Eğer bu rütbeyi hak ederseniz vardiya saatlerini ayarlayabilir, maaşınızda %80 artışa gidebilirsiniz.

Yorum yazın