Sanal Asistan Bixby, Diğer Samsung Cihazlarda Çalışabilecek

Kenan Aktürk

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri büyük merakla bekleniyordu. Özellikle tanıtımdan önce gündeme getirilen sanal asistan Bixby, cihazdan daha fazla bekleniyordu ve performansı görülmek isteniyordu. Bixby sanal asistan, detaylıca tanıtıldı ve tüm Samsung kullanıcılarına bir müjdeli haber verildi.

Bixby Diğer Cihazlarda Da Çalışabilir

Samsung’un yeni sanal asistanı Bixby, hemen hemen her Samsung cihazında çalışabilecek. Her cihazda çalışması için de işletim sisteminin önemi çok büyük. Samsung Galaxy S8 bilindiği üzere Android Nougat işletim sistemiyle beraber tanıtılmıştı. Bixby sanal asistanı ise, cihazın açıldığı ilk andan beri cihazın içine yüklenmişti. Bu durum sonucunda da diğer Samsung kullanıcılarının aklına, bunun farklı cihazlara entegre olup olamayacağı geldi. Uzun süredir bu soru işaretleri, insanların aklından çıkmadı ve kısa süre sonra da yanıt gecikmedi. Sonuç olarak diğer Samsung cihazlarında da Android Nougat işletim sistemi olursa, Bixby rahatlıkla çalışabilecek.

Diğer Cihazlarda Bazı Sıkıntılar Yaşanabilir

Bixby sanal asistan, Samsung Galaxy S8 modellerine göre özel olarak yapılanmıştı. Buna nazaran, diğer cihazlarda kullanılması da bazı sıkıntılara yol açacaktır. Diğer cihazlarda kullanılan sanal asistan, S8 modelindeki gibi performanslı çalışmayabilir. Öyle görünüyor ki, bu sıkıntılardan birisi de uygulamanın kendi kendine kapanması. Bu tür sıkıntılar çok nadir yaşanacak. Önümüzdeki günlerde bunun testleri mutlaka yapılacaktır. O zaman hep beraber anlayabileceğiz.

Yorum yazın