Samsung S8 128GB ve 6GB Ram Destekli Cihazını Satacak

Kenan Aktürk

Geçtiğimiz günlerde tanıtımıyla dünyaya adından bahsettiren Samsung’un S8 modeli ilgi çekmeye ve yeniliklerine devam ediyor. İlk tanıtıldığı andan itibaren sadece 64GB depolama alanı ve 4GB Ram kapasitesinin olmasından söz edilmişti. Bu durum, geçtiğimiz günlerde biraz değişiklik gösterdi diyebiliriz. Samsung Galaxy S8 modellerinin, 128GB depolama alanı ve 6GB Ram gücünü destekleyen modelleri de bulunuyor.

Genellikle tüm dünyaya, ülke ayırt etmeksizin satılacak olan Galaxy S8 modelleri, 64GB depolama alanı ve 4GB Ram gücü barındırıyordu. Bunun yanı sıra 128GB depolama alanı ve 6GB Ram desteğine sahip olan cihazların olduğunu da kimseler bilmiyordu. Bu saatten sonra da bilinmesine pek gerek kalmadı diyebiliriz. Çünkü bu yüksek kapasiteli modeller, sadece belirli yerlerde pazarlara çıkacak.

Galaxy S8 modelinin 128GB depolama kapasitesi ve 6GB Ram gücü barındıran versiyonu, sadece Güney Kore ve Çin pazarlarında satışa sunulacak. İlerleyen aylarda Türkiye veya diğer ülkelere pazarlanır mı bilemiyoruz.

Çin ve Güney Kore’de satılacak olan yüksek kapasiteli S8 modellerinin, orada satılacak fiyatları bile henüz belirlenmedi. Önümüzdeki günlerde Çin ve Güney Kore’de satışa sunulacak olan modeller, Türkiye pazarlarından önce satılmaya başlanmış olacak. Ülkemizde ise 64GB depolama alanı ve 4GB Ram gücü barındıran modeller, hala ön satış olarak sipariş bekliyor.

Önümüzdeki günlerde ise daha geniş kapasiteli modellerin, başka ülkelerde satılıp satılmayacağını hep beraber göreceğiz.

Yorum yazın