Samsung Galaxy S9 ile İlgili Taze Bilgi!

Alperen

Samsung’un en yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 akıllı telefonunun piyasaya sürülmesine az bir süre kalmışken, önümüzdeki yılda gelecek Galaxy S serisi modeli ile ilgili söylentiler de gelmeye devam ediyor. Yakın tarihte açıklanan bir rapor, Samsung’un Galaxy S9’da parmak izi algılayıcısının olmayacağını aktardı.

Diğer yandan başka bir rapor ise, şirketin önceki modellerden çok daha büyük bir pil alanı bırakmak için akıllı telefon üzerinde SLP (Substrate Like PCB) anakart kullanacağını öne sürdü.

ET News, açıkladığı raporda esas olarak yarı iletken paket teknolojisini içerisinde barındıran yeni nesil bir paneldir ve bu Samsung Electronics’in ürünlerine SLP uygulamakta ilk olacağı anlamına gelmektedir. Endüstri kaynaklarına dayanan diğer bir rapor ise, Samsung’un SLP’yi DRAM, AP (Uygulama İşlemci) ve NAND flash bellek gibi oldukça büyük akıllı telefon bileşenlerini birlikte tutan ana kart olarak kullanacağını aktarıyor. Modern akıllı telefon üreticilerinin tüm telefon bileşenlerini dar alanda etkili bir biçimde yerine getirmesi zorunlu olduğu için bu SLP kartı, Güney Koreli şirkete, amiral gemisi olan Galaxy S9 akıllı telefona daha büyük bir pil eklemek için bir olanak sunacak.

 

Yorum yazın