Samsung Galaxy C10 Serisi Geliyor

Kenan Aktürk

Bugün OnLeaks tarafından Samsung’un yeni çıkaracağı telefonu olan GalaxyC10 sızdırıldı. Bu telefonun en çok dikkat çeken özelliği ise çift kameraya sahip olması. Orta segment akıllı telefon sınıfında güzel bir model olan Galaxy C10’u yakından inceliyoruz.

Samsung ilk defa arka tarafında çift kamera özelliği olan bir telefon çıkartıyor. Piyasada birçok markanın çift kamera özelliğine yöneldiğini gün geçtikçe görüyoruz. Samsung da bu konuda orta segment kullanıcılarına yeni bir seçenek sunarak çift kameralı telefon çıkartıyor.

Samsung yine bir tasarım değişikliğine imza atarken arka taraftaki çift kamerayı yan yana değil de alt alta konumlandırıyor. Galaxy C10’un daha önceden sızdırılan görsellerde renk olarak Rose Gold renk seçeneğini görmüştük. Şimdi ise telefonun mat siyah renge de sahip olacağını biliyoruz.

Telefonun sade ve oval ekranlı tasarımı ilgimizi çekerken, telefonda bulunan yeni sanal asistanı Bixby tuşu yer alıyor. Bu özellik Samsung kullanıcılarına yeni deneyimler sunacağı için kullanıcılar heyecanla bu modeli bekliyor.

Tasarım detaylarına bakacak olursak, son zamanlarda üst seviye cihazlarda kaldırılan kulaklık girişi bu cihazda kaldırılmamış ve 3.5 mm kulaklık girişini görüyoruz. USB Type C bağlantı ve şarj yuvasının da yeni teknoloji ile geldiğini belirtelim.

Telefonun henüz Türkiye piyasasına gelip gelmeyeceği hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Türkiye’ye gelirse Galaxy C10’u Samsung Electronics mağazasından Türkiye garantili alabilirsiniz.

Yorum yazın