Samsung Galaxy A7, Yeni Güncellemeye Kavuştu!

Alperen

Samsung Galaxy A7’in (2017) yakın zamanda, uzun süredir beklenen Android 7.0 Nougat güncellemesini alabileceğine dair bildiri yapmamızdan bu yana, yaklaşık olarak bir ay geçti. Akıllı telefon Temmuz ayı ortalarında Wi-Alliance’da sertifikası aldı ve giriş OS’nin yeni bir sürümünü çalıştırdığının altını çizdi.

Samsung Galaxy A7 (2017) Ocak ayının sonlarına doğru Android 6.0.1 Marshmallow ile birlikte piyasaya yönlendirildi fakat Google bir kaç aylık süreçte zaten Nougat’ı kullanıma açmıştı.

Samsung, Android 7.0 Nougat‘ın Galaxy A7 (2017) sürümüne geçmesi ile beraber bunu düzeltmeye niyetli görünüyor. SamMobile, güncellemenin artık tamamen Tayland’da olduğunu söylüyor fakat bu sadece bir başlangıç.

Güncelleme yaklaşık 1,4GB ağırlığında bulunuyor ve özellikle Samsung akıllı telefonlar üzerine geliştirilmiş bir tutam iyileştirme ve yeni özellik de getiriyor. Örnek olarak, yeni Samsung Pass ve AOD özellikleri ile beraber yeni bir Çift Mesajcı işlev dahil edilmiştir. Ayrıca, Ağ modu ayarları da sıfırlandı. Bu özellikler ile beraber, güncelleme hakkında bir çok söylentiler var.

Android Nougat için henüz optimize edilmemiş bazı uygulamaların da güncelleme sonrasında aksaklık gösterebileceğini de unutmayın. Bu nedenden ötürü, en son sürümü Google Play Store’dan indirmeniz gereklidir.

Yorum yazın