Facebook, Gençler İçin O Uygulamanın Fişini Çekti!

Alperen

Lifestage uygulaması geçen yıl Ağustos ayında başlatılan teen odaklı mükkemmel ve faydalı bir uygulamadır. Temel öncülüğü, kullanıcıların “onlar” olduklarını aktaran küçük bir video aralığı doldurmalarını sağlamaktı. En iyi dostlarınızla birlikte üzgün, deli, mutlu bir mini klibi kaydedebiliyordunuz. Bu sayede eğlenceli zamanlar ile beraber, komik dakikaların geçirilmesi sağlanıyordu.

Snapchat benzeri olan uygulamayı kimse bilmiyor, yalnızca 21 yaşından küçük olan kullanıcılar buna kayıt işlemleri yapabiliyor .Lifestage’in, gençlerin okullarına devam eden, diğer sınıf arkadaşlarını bulup ve bu sınıf arkadaşlarıyla bağlantıda olmasına yardım etmek için kuruldu. Bu zamana kadar başarılı olduğunu ve bir çok gence ulaştığını söyleyebiliriz.

Yalnız hiç bir zaman üst düzey popüler olmamıştı ve gizlilik konularında da büyük problem yaşıyordu. Uygulama aynı yılda ekim ayının ortalarında Android için aktif edildi.

Bu özelliklerin hikayeyi anımsatıyor olduğu ve fotoğraf formatını keybettiği, onlara farklı bir eğim getirdiği için ,uygulamanın yüksek ihtimal bir Snapchat rakibi olması beklentiler arasındaydı. Ancak zorluk ortadan kalktı ve Facebook bugün sonunda fişi kesti.

Snapchat benzeri olan uygulama 4 Ağustos’ta App Store’dan tamamen kaldırıldı ve aylarca güncellemesi gelmedi.

Yorum yazın