Samsung Galaxy A3 2021 Fiyatı ve Özellikleri

Kenan Aktürk

Son zamanlarda Samsung, A3 serisinin 2017 modeli hakkında bilgi vermeyi amaçlıyordu. Beklenen açıklama da yapıldı. 2017 A3 modelinin, biraz daha farklı özellikleri var. Bakalım, 2017 yılının A3 serisi bizlere neler sunacak?

A3 modeli, tasarım açısından biraz farklı şekilde karşımıza çıktı. Renk seçenekleri olarak da altın, mavi, pembe ve siyah seçeneklerle karşımıza geldi. Cihazın çerçevelerine göz attığımızda, yan çerçevelerin metal olduğunu ve arka kapağın da camla kaplı olduğunu görebiliriz. En önemli yenilik ve iyileştirmeden bahsedecek olursak, yeni A serisi toza ve suya dayanıklı olarak karşımıza gelecek.

Ekran boyutu 4.7 inç olan A3 2017’nin, tek elle de rahat bir kullanımı var. Aynı zamanda kamera kalitesinden de söz etmeden geçemeyiz. A3 2017 modelinin önde 8MP, arkada ise 13MP kamera desteği bulunuyor.

8 çekirdekli işlemcisiyle kullanıcıları kendine çeken cihazın, 2GB Ram desteği de bulunuyor. Cihazımızın pil desteğine baktığımızda ise 2350mAh şarj kapasitesini görüyoruz.

Tanıtımından sonra oldukça fazla ilgi çeken A serisinin 2017 yılına ait genel özellikler bu şekilde. Son olarak yapılan yenilik de kullanıcıların daha fazla dikkatini çekiyor. Çünkü Galaxy A3 2017, bu sefer toza ve suya dayanıklı olarak karşımıza geldi. Suya ve toza ne kadar dayandığını da test etmeden bilemeyiz.

Yorum yazın