Rammar Maaşları, İş Başvuru ve Çalışma Şartları 2021

Kenan Aktürk

İstanbul merkezli olan ve bünyesinde 50 şube barındıran Rammar, tüketiciye en uygun fiyattan en kaliteli ürünlerin hizmetini sunan büyük bir perakende zinciridir. Yapılan satışlarla ve bünyesine kattığı ürünlerle daima ülke istihdamını yukarılarda tutmaya çalışan Rammar, bunu fazlasıyla başarıyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra, Rammar gibi bir bünyede iş arayan insanlarımız da firmanın çalışma şartlarını ve maaşlarını merak ediyor. Peki bakalım Rammar gibi bir ortamda çalışacak personeller hangi şartlarla çalışabilir ve ne kadar maaş alabilir?

Rammar Çalışma Şartları

Rammar firmasında personellerin günlük çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca yemek ve çay molaları, bu sürece dahil edilmediği için de personellerin aktif olarak geçireceği süre 8.5 saattir. Bunun yanı sıra haftada bir gün izin hakkınızın olabileceği gibi, yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuzda 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı da kullanabilirsiniz.

Rammar bünyesinde haftada bir vardiya değişikliği olduğunu ve vardiya sisteminin sabahçı ve akşamcı olarak ikiye ayrıldığını da belirtelim.

Rammar Maaşları

Rammar firmasında henüz yeni işe başladığınız zaman genellikle kasiyer, reyon  personeli ve temizlikçi rütbeleriyle çalışmaya başlarsınız. Bu rütbelerin alacağı maaşlar da asgari ücreti aşmamaktadır.

Bunun yanı sıra firmada uzun yıllar çalışan personeller de kasap, manav ve şarküteri gibi reyonlarla ilgilenir. Bu personellerin maaşları asgari ücretten %50 oranında daha fazla olabiliyor. Ayrıca firmada personel ayırmaksızın prim sistemi uygulanır ve yemek masrafları karşılanır.

Yorum yazın