Quick Charge 4.0+ Güvenlik Korumasıyla Geliyor

Kenan Aktürk

Qualcomm, hızlı şarj özelliğine bir yenisini daha getiriyor. Yeni geliştirilen Quick Charge 4+ kullanıcılara güvenlik açısından da çok yardımcı olacak. Hem daha hızlı şarja, hem de daha az enerji kullanımına yönelen Qualcomm, bu sefer de Quick Charge 4+ ile karşımıza çıkacak. Peki Quick Charge 4+ kullanıcılara neler sunacak?

Daha Az Enerji, Daha Hızlı Şarj

Qualcomm’un yeni geliştirdiği Quick Charge 4+ daha az enerji tüketimi sağlayacak. Bunu da cihaza entegre ederek, cihazın şarjının daha yavaş bitmesine de olanak sağlayacak. Aynı zamanda cihazlar şarja takıldığı anda, daha hızlı şarj edilecek. Geliştirilen Quick Charge 4+ ilk olarak ZTE modelinde denenecek. Güncellemeler ve iyileştirmeler de, gözlemlerden sonra başlayacak.

ZTE Nubia Z17’De Denenecek

Quick Charge 4+ özelliği, ilk olarak ZTE’nin Nubia Z17 modeline entegre edilecek. Özellik, cihazda denendikten sonra gözlemler yapılacak ve gerekirse iyileştirmeler de tekrardan düzenlenecek. ZTE Nubia Z17 modelinin de ne zaman tanıtılacağı henüz belli değil.

Güvenli ve Daha Verimli Şarj Sunulacak

Quick Charge 4+ 3.dereceye kadar daha serin bir şarj performansı sağlayacak. Aynı zamanda şarj olan cihaz yüzde 15 daha hızlı şekilde ve yüzde 30 daha verimli şekilde şarj olacak. Bu sayede kullanıcılar, çok fazla vakit kaybetmeden cihazlarını rahatlıkla şarj edebilecekler. Aynı zamanda Quick Charge 4+ özelliği, cihazları da dış etmenlere karşı korumaya alacak ve sisteme zararlı yazılımların girmesine izin vermeyecek.

Yorum yazın