OnePlus 5 iPhone 7 ile Rekabete Girecek

Kenan Aktürk

Son zamanlarda merakla beklenen OnePlus 5, iPhone 7 modeliyle beraber kapışmaya geliyor. Özellikleri ve tasarımı iPhone 7’ye benzeyecek olan OnePlus 5, bakalım iPhone 7 modelini nasıl zorlayacak?

Sızıntı Ünlüsü Evan Blass

Cihazların çıkmadan önceki analizlerini yapan ve bir takım analizler, sızıntılar yapan Evan Blass, tüm iddialarda başarılı olmasıyla tanınmıştı. Bu nedenle OnePlus 5 hakkında da yorumlar yapan Evan Blass, ortaya çıkan tasarımı ve özellikleri onayladı. Evan Blass’ın onayından sonra da OnePlus 5’in iPhone 7’ye çok benzediğini anlamış olduk.

İki Cihaz da Tıpatıp Aynı

Yayınlanan görsellere baktığımızda, OnePlus 5 modelinin alt çizgilerinin bile iPhone 7 modeline benzediğini gözlemleyebiliriz. Bu nedenle bazı kullanıcılar, iPhone 7 modeline benzerliğiyle OnePlus firmasının utanacağını düşünmüştü. Fakat bu durum tam tersine işlemeye başladı. Kullanıcılar, iPhone özelliklerini barındıran Android işletim sistemli cihaz görmekten mutlu olmaya başladılar.

Çıkıntılı Çift Kameralar Aynı

Cihazın sağ üst kısmında bulunan çıkıntılı kameraları bile, iPhone 7 modeli ile büyük benzerlik gösteriyor. İki cihazdan da logoları kaldırdığımızda, cihazların ayırt edilemeyeceğini söylemeden geçmeyelim. Ayrıca OnePlus 5 modelinin özellikleri net olarak açıklanmasa da büyük ihtimalle 5.5 inç ekrana, 8 GB RAM gücüne, 64 GB dahili depolama kapasitesine ve 4000mAh batarya gücüne sahip olacak. Çift kamerayla birlikte gelecek cihaz, 20 Haziran günü online olarak tanıtılacak. Bakalım gerçekten OnePlus, iPhone 7’yi zorlayabilecek mi?

Yorum yazın