Moto E4 ve Moto E4 Plus Ay Sonunda Bizlerle!

Kenan Aktürk

Uzun süredir ortaya çıkan dedikodularla piyasayı kasıp kavuran Moto E4 ve Moto E4 Plus, nihayet resmiyet kazandı. Metal çerçeveyle beraber kullanıcılara sunulacak cihaz, fiyatının uygunluğu ve özelliklerinin farklılığıyla da dikkat çekiyor.

Moto E4 ve Moto E4 Plus Özellikleri

Moto E4 Plus’un 5.5 inç dev bir ekranı bulunuyor. Aynı zamanda cihazın batarya gücü de en çok konuşulanlar arasında yerini alıyor. Cihazın tam tamına 5000mAh batarya gücü bulunuyor. Son dönemlerde raflarda yerini alan Galaxy S8 modellerinde bile 3500mAh batarya bulunuyor. Yani Moto E4 Plus, harika bir telefon olacak ve dünya markalarıyla bile kıyaslanamayacak diyebiliriz. Cihazın arka kısmında 13 MP, ön kısmında ise 5 MP kamera kalitesi bulunuyor. Cihaz orta segmente göre özelliklerini barındırsa da, fiyatı gerçekten alt segmentle uyumlu. Moto E4 Plus’da aynı zamanda 7.1 Android Nougat işletim sistemi bulunacak. Ayrıca parmak izi okuyucusu ve 4G desteğini de içerisinde barındıracak.

Moto E4 modeli ise, Plus modeline göre daha küçük bir ekrana ve daha dar özelliklere sahip. Cihazın ekran kapasitesi 5 inç boyutundan oluşuyor. Arka kısmında 8 MP, ön kısmında da 5 MP kamera bulunuyor. 4 çekirdek işlemci gücünü barındıran cihazın, 2800mAh pil kapasitesi de bulunuyor. Diğer bilinmeyen özellikler ise, bu ay sonunda kendini belli edecek. Çünkü iki cihaz da bu ay sonunda yurtdışı pazarlarındaki yerini alacak. Moto E4 Plus 180 dolar, Moto E4 modeli ise 130 dolar etiketine sahip olacak.

Yorum yazın