Microsoft’un Surface Dizüstü Bilgisayarı Satışa Çıktı!

Kenan Aktürk

Microsoft şirketi yeni değişiklerle çıkarttığı Surface modeli artık satışta. Microsoft eskiden yazılım ve donanım olarak birçok firmaya üretim yapıyordu ama bu üretimlerde donanımların bir arada düzgün bir şekilde çalışmama sorunu vardı. Bu soruna karşılık Microsoft artık kendi dizüstü bilgisayarını üretip donanım ve performans sorununu ortadan kaldırıyor.

Microsoft Surface 5’i çıkartmak yerine Surface 4 modelini güncelleyerek piyasaya sürdü.

Bu dizüstü bilgisayar 17 Avrupa ülkesinde satışa sunuldu. Hatta Surface modeli Microsoft’un Windows 10’lu amiral gemisi özelliğine sahip. Birçok rakibiyle oldukça mücadele verecek bu model çoğu markaya kafa tutuyor.

Surface Tablete Benzeyecek

Dizüstü bilgisayar diye geçen bu model aslında bir tablet sayılır. Özelliklerine baktığımızda Pro modeli 2K çözünürlükte bir ekrana sahip ve bunu tablet olarak da kullanmak mümkün. Dokunmatik ekrana sahip bu model ekranı çevirince tablet oluyor.

Windows 10 S işletim sistemiyle gelen Microsoft Surface istenilirse Windows 10’a geri dönüş yapma imkanı sağlıyor. Özellikle eğitim sektöründe oldukça kullanışlı görünüyor. ABD’de satışa sunulmuş olan bu model şimdi Okyanusya ve 17 Avrupa ülkesinde satışa sunuldu.

ABD’de 1000 dolara satılıyor. İngiltere’de 979 Pound gibi bir miktara satılıyor. Türkiye’de bu fiyatları hesapladığımızda minimum 4.250 TL gibi miktarda satışa sunulacak ve bu bilgisayar önümüzdeki aylarda ülkemize giriş yapacak. Kullanıcı olarak bu bilgisayar genellikle seyyar halde iş yapanlar için uygun olacaktır.

Yorum yazın