PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Kenan Aktürk

PTT Kargo, 2008 yılından beri ülkemizin taşımacılık sektöründe de kendini göstermeyi başarılıyor. PTT altyapısıyla kurulan ve uygun fiyatlı taşımacılığın öncüsü olan PTT Kargo, kısa sürede büyümesine rağmen aynı büyüme kapasitesiyle de taşımacılık sektörünün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Kargo göndermek ve almak isteyen insanlarımız da, doğal olarak firmanın çalışma ve mesai saatlerini merak ediyor. Peki bakalım PTT Kargo çalışma saatleri ve mesai saatleri nasılmış?

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Kargo şubeleri sabah 08:30 saatlerinde faaliyet göstermeye başlıyor. Dağıtım dahil tüm şubeler akşamları saat 17:00’de paydos ediyor. Ayrıca PTT Kargo bürolarına gittiğinizde 12:30 – 13:30 saatleri arasında çalışan personel bulamayabilirsiniz. Çünkü bu saatler arası öğle tatiline denk gelmektedir.

PTT Kargo şubeleri, hafta sonu olarak sadece Cumartesi günleri hizmet vermektedir. Eğer adınıza bir kargo geldiyse, gidip kendiniz de Cumartesi günleri alabilirsiniz. Çünkü çalışılan hafta sonu, hiçbir şekilde dağıtım yapılmamaktadır.

1 Ocak, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve diğer resmi tatil günlerinde de hiçbir şekilde PTT Kargo şubeleri hizmet vermemektedir.

Son olarak PTT Kargo firmasının dağıtım süresini hesaplayabilmek için de, kargo firmasının sitesine giriş yaparak kargonuzun hangi ilden geldiğini, nereye gittiğini ve hangi gün kargoya verildiğini sisteme girerseniz, dağıtım süresini de kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Yorum yazın