Kahve Dünyası İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Starbucks’ın en büyük ve azimli rakiplerinden olarak bilinen Kahve Dünyası, hem dünya ülkelerinde hem de bizim ülkemizde bir hayli yaygındır. Oldukça sakin bir ortama, çeşitli alanlardaki şubelerine ve son derece lezzetlere ev sahipliği yapan Kahve Dünyası, bünyesine başvuruda bulunacak yeni personeller de arıyor. Peki bakalım böylesine büyük bir firmanın çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Kahve Dünyası Çalışma Şartları

Firmada personellerin günlük çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürece yemek ve çay molaları dahil edilmezken, personellerin ayrıca 1 saatlik genel molaları bulunur. Haftalık değişen vardiya sistemiyle çalışacağınız firmada, hafta sonu yoğunluğundan dolayı haftalık bir günlük izninizi hafta içi kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca firmada resmi ve dini bayramlar dışına mesai ödemesi alamayacağınızı belirtelim ve 1 yıllık çalışma sürenizi doldurursanız 14+2 günlük yıllık izin hakkına sahip olacağınızın da altını çizelim.

Kahve Dünyası Maaşları

Kahve Dünyası firmasında yeni işe başlayan personellerin maaşları asgari ücretten %20 oranında fazladır. Aynı zamanda tüm personeller, her ay düzenli olarak kendi adlarına tahsis edilmiş Multinet benzeri kartlara yemek ücreti ödemesi de alırlar.

Kahve Dünyası şubeleri, her ay hesaplanan ciroyu esas alarak personellerine prim imkanı da sağlamaktadır. Yani hedef ciro aşılırsa personeller primle ödüllendirilir. Şartlara genel olarak bakacak olursak işe başlayan personellerin Maaş+Yemek Ücreti+Prim gibi imkanlardan faydalanabildiğini söyleyebiliriz.

Yorum yazın