Microsoft İle Casio Ortaklaşa Çalışıyor

Kenan Aktürk

Microsoft, yaptığı resmi açıklamada Casio ortaklığını duyurdu. Casio, yeni bir saat tanıtmayı düşünüyor ve alt yapısında da Microsoft görünebilir. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre Casio ile geniş çağlı bir patente imza atıldı. İki tarafın da yeni çalışma için tamamen anlaştığını resmi açıklamalara bakarak rahatça ifade edebiliriz.

Casio, geniş çaplı bir saat tasarımı üzerinde çalışıyor. Microsoft ile ortaklık kuran Casio, akıllı saatlerden daha geniş çaplı bir ürüne imza atabilir. Normal bir saat tanıtılacak olsa, alt yapıda Microsoft tercih edilmeyebilirdi. Microsoft ile anlaşmayı duyduğumuzda ise akıllarımıza yeni bir akıllı saat projesi gelebiliyor.

Microsoft şirketinin sözcüsü ise, anlaşmayı açıkladıktan sonra çeşitli açıklamalarda bulundu. Microsoft sözcülerinden olan Micky Minhas, şu açıklamalarda bulundu: ‘’Casio’nun akıllı saat üretiminde biz de destek olacağız. Microsoft’un yenilikçi teknoloji anlayışını, akıllı saatlerle bir araya getirmeyi düşündük. Bu sayede kullanıcılara, geniş çaplı giyilebilir bir teknoloji sunmayı hedefliyoruz. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılarımız, daha fazla teknolojik eylemde bulunabilecekler.’’

Bu açıklamalara bakarak yorum yapacak olursak, iki firma üst düzey bir akıllı saat geliştirmeyi hedefliyor diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde ise iki firma arasında yoğun çalışmalar başlayacak. Hepimiz, Microsoft ve Casio şirketlerinin neler yapabildiğini çok yakında gözlemleyeceğiz.

Yorum yazın