LG G6 Türkiye Satış Fiyatı Belirlendi

Kenan Aktürk

LG G6 modeli, Türkiye başta olmak üzere tüm dünya ülkelerinde merakla bekleniyordu. G4 ve G5 modellerinin ana kart problemi nedeniyle, biraz kuşkuyla beklenen G6 modeli şubat ayının sonlarına doğru Barselona’da tanıtılmıştı. Tanıtımdan sonra da yine kullanıcıları merak sardı. Bu merak bu sefer, cihazın fiyatıyla alakalıydı. LG G6 Türkiye satış fiyatı ise belirlendi ve kullanıcıları bekliyor.

LG G6 modeli, 19 Nisan’da Türkiye pazarlarında yerini alacak. Akıllı cihaz, 3 farklı renk seçeneğiyle kullanıcıların gözü önüne serilecek. Renklerin isimleri ise şöyle: ‘’Astro Black, Ice Platinum, Mystic White.’’

LG G6’nın işlemci gücü ise Snapdragon 821 barındırıyor. Aynı zamanda ekran kapasitesine baktığımızda ise, 5.7 inçlik bir ekran görüyoruz. Ayrıca sıra dışı bir görünüme sahip olan LG G6’nın ekranı 18:9 görüntü oranına sahip.

Cihazın işlemcisi ise, 4GB Ram barındırıyor. Bunun yanı sıra 3300mAh pil kapasitesini içinde bulunduran LG G6’nın şarj sıkıntısı da olmayacak. LG G6, Quick Charge 3.0 teknolojisini barındırdığı için, hızlıca şarj edilebilecek. Ürünün ise Türkiye pazarlarında 3.699TL’den satılması bekleniyor.

LG G4 ve G5 modellerinin ana kart problemi vardı. O sebepten, kullanıcılar biraz çekingen davranabiliyor. 19 Nisan tarihinde Türkiye’de satışa sunulacak G6 modeli, yine de merak içinde bekleniyor. İlerleyen günlerde cihazın satış potansiyelini ve bir probleminin olup olmadığını hep beraber inceleyeceğiz.

Yorum yazın