Metro Gross Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Kenan Aktürk

Gross perakende alanınca öncü olan Metro, bünyesinde çalıştırmak için yeni personellere ihtiyaç duymaya başladı. Peki Metro Gross firmasının çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Metro Gross Çalışma Şartları

Bünyesinde 3000 üzerinde personel çalıştıran Metro Gross’un merkezi İstanbul Avrupa yakasındadır. Firmada çalışan tüm personeller sendikalıdır ve firma çalışanlarına günlük 8 saat çalışma şartı koşmuştur. Ek çalışma yaptığınız zamanlarda da, ay sonunda hak ettiğiniz ek mesai ücretinizi maaşınıza ek olarak alabiliyorsunuz. Ayrıca personellerine yol ve yemek ücretlerini de sağlayan firma, personellerine haftada bir gün de izin veriyor.

Metro Gross Maaşları

Metro Gross firmasında hedef ciroyu tutturursanız maaşınız haricinde ek bir ödeme almaya da hak kazanabiliyorsunuz. Verilecek ücret, personelin çalışma deneyimine ve süresine göre değişkenlik gösterebiliyor.

Orta reyon görevlileri, kasiyerler ve benzer pozisyonda çalışan personeller asgari ücret almaktadır. Ayrıca firmada kasap, şarküteri ve manav olarak görev yapan personeller de görevlerine ve yıllık deneyimlerine göre daha yüksek maaş alabilmektedir.

Yorum yazın