LG V30 Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

Kenan Aktürk

Son zamanlarda tüm kullanıcılar tarafından hemen hemen her modelde karşılaşılan problemlerden birisi de, cihazların kendi kendine kapatarak rastgele açılmasıdır. Bu durum günümüzde tüm akıllı ve eski telefonlarda yaşanabiliyor. Özellikle LG’nin yeni modeli olan V30 serisinde de, bu olay kullanıcıların bir hayli canını sıkmaya başlamış. Peki LG V30 modelinin kendi kendine kapanma sorununu nasıl çözebiliriz?

LG V30 Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

Bu problem için yapabileceğiniz en mantıklı işlem, telefona hard reset atmak olacaktır. Hard reset işlemi, telefon ayarları içerisinde fabrika ayarları olarak görünür. Cihazı güzel bir şekilde hard reset yaparak, kendi kendine kapanma problemini de ortadan kaldırabilirsiniz. Peki V30 modeline reset atmak için ne yapmanız gerekecek?

  • İlk olarak cihazınızın Setting menüsüne giriş yaparak, General seçeneğine girmelisiniz.
  • Daha sonra karşınıza çıkan menüden, Backup&Reset seçeneğine tıklayın.
  • Bu menüden sonra karşınıza çıkan Back up my data veya Automatic Restore seçeceklerini isteğe başlı seçebilirsiniz. Daha önceden bilgilerinizi yedeklediyseniz bu işleme gerek kalmayacaktır.
  • Bir sonraki aşamada Factory data reset’i seçeceksiniz.
  • Reset Phone > Next seçeneklerini takip edin.
  • Delete all seçeneğine dokunarak hard reset işlemini onaylayın ve başlatın.

Cihaz üzerinde bu işlemleri yaptıktan sonra, cihazınız tamamen temizlenecek ve sıfır ayarına gelecektir. Hard reset işleminden sonra yine aynı problemi yaşarsanız, mutlaka teknik destek yardımı almalısınız.

Yorum yazın