Android ve iPhone’da Instagram Videolarına Müzik Eklemek

Kenan Aktürk

Günümüzde resim paylaşma platformu olarak kullanılan ve günden güne gelişme kaydeden Instagram, hatırlayacağınız gibi yıllar önce Facebook tarafından satın alınmıştı. Satın alındıktan sonra bayağı bir gelişme göstermeyi başaran sosyal medya platformu, Facebook sayesinde kullanıcı kitlesini de ilk yıllara göre yüzde yüz arttırdı diyebiliriz. Instagram’a atılan onlarca videoların, müzikli bir efekte sahip olduğunu görmüşsünüzdür. Bunu yapabilmek için de birkaç yardımcı programa gerek duyacaksınız. Peki Android ve iPhone’da Instagram videolarına nasıl müzik ekleyeceğiz?

Android ve iPhone’da Instagram Videolarına Müzik Eklemek

Android ve iPhone’da Instagram videosuna müzik eklemek, gerçekten çok basit yollardan geçiyor. Bunu başarabilmek için birkaç yardımcı programdan da destek alacağız. O zaman şimdi işlemlere başlayabiliriz.

1-) VidLab

VidLab programı sayesinde, Instagram videolarınızın arka planını müzik ekleyerek videoyu kolaylıkla paylaşabilirsiniz. VidLab uygulaması, şuan için sadece iOS platformlarında yerini aldı.

2-) Videoshop

Yaklaşık 2 USD karşılığında satın alınabilen Videoshop uygulaması sayesinde, videolara kolaylıkla müzik ekleyebilirsiniz. Ayrıca bunun dışında videolarınıza efekt verme, birleştirme ve kesme işlemlerini de yapabilirsiniz.

3-) InstaVideo

InstaVideo uygulaması da, şuan için yalnızca iOS platformlarında yer alıyor. Programla videolara müzik ekleyebilir, video kesme ve kırpma işlemlerini yerine getirerek video birleştirme uygulamalarınızı da kolaylıkla yapabilirsiniz.

4-) Background Music For Video

Yine bir iOS platformunda bulunan bu uygulama sayesinde, basit birkaç yol izleyerek videolarınıza müzik ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca videoları sadece Instagram’da değil, diğer sosyal medya platformlarında da paylaşabiliyorsunuz.

Yorum yazın