Android ve iPhone’da YouTube Arka Planda Nasıl Çalınır?

Kenan Aktürk

Android ve iPhone’da YouTube Arka Planda Nasıl Çalınır?

YouTube’da istedikleri müziği, istedikleri an dinlemek isteyen insanların ortak problemlerinden birisi de, oynatmanın arka planda olmamasıdır. İnsanlar, müzik dinlerken genellikle telefonlarının ekranını kapatır ve telefonlarını ceplerine koyarak istedikleri müzikleri dinlemek isterler. Birçok kullanıcı bunu yapabilirken, YouTube üzerinden müzik dinlemek isteyen insanlar, bunu başaramazlar. Peki iPhone ve Android’de arka planda YouTube nasıl çalınır?

Android’de YouTube’u Arka Planda Oynatmak

Android işletim sistemli telefonunuzdan, YouTube uygulamasını arka planda oynatabilmek için izleyeceğiniz 4 yol bulunuyor. 4 yolu da başarılı şekilde izledikten sonra, artık siz de YouTube uygulamasını arka planda oynatabileceksiniz.

  • Adım 1: Chrome tarayıcısı üzerinden YouTube uygulamasını açmalısınız. Sağ üstte bulunan ve üç nokta olarak duran seçenekler tuşuna basın. Gelen menüde, en altta duran ‘’Masaüstü Sitesi İste’’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Adım 2: Sayfa yenilenecek ve karşınıza bir masaüstü sitesi gelecek. Masaüstü sitesi açılır açılmaz, istediğiniz müziği bulun ve oynat tuşuna basın.
  • Adım 3: Oynatma tuşuna bastığınızda, YouTube size bildirimler gönderebilmek için bir kutucuk gönderecek. Bu kutucuğu kabul ediyorum diyerek onaylayın.
  • Adım 4: Müziğinizi oynattıktan sonra masaüstüne dönüş yapın. Müzik duracaktır. Bildirim çubuğunu aşağıya doğru çektiğinizde, müziğin oraya geldiğini göreceksiniz ve oradan oynatmaya devam edebileceksiniz. Bu sayede artık müziği ekran kapalı olarak da dinleyebileceksiniz.

iPad ve iPhone Cihazlarında YouTube’u Arka Planda Oynatmak

iPad ve iPhone cihazlarında, YouTube’u arka planda oynatmak sizin için biraz daha zahmetsiz olacaktır. Bunun için iki adım izlemeniz gerekiyor.

  • Adım 1: Dolphin web tarayıcısını kullanarak YouTube adresine girin ve istediğiniz parçayı bularak oynatmaya başlayın.
  • Adım 2: Dolphin uygulamasından çıkın. Müzik, anında duracaktır. Daha sonra iOS kontrol merkezine girerek gelen bildirimleri bulun ve müziğinizi devam ettirin.

 

Yorum yazın