LG G6 Yeni Bir Yüz Tanıma Teknolojisiyle Geliyor

Kenan Aktürk

Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan LG G6 modeli, ekrana göre dar bir kasa yapısıyla dikkatleri üzerine çeken cihaz olmuştu. Özellikleri bakımından da üst segmenti zorlayan cihaz için, yeni söylentiler gelmeye devam ediyor. İddialara göre G6 modelinde yüz tanıma uygulaması olacak. Ayrıca bu tanıma sayesinde mobil ödemeler de yapılabilecek.

İddialara göre LG G6 modeli, tanıtıldığı andan itibaren 3D Yüz tanıma teknolojisini içerisinde barındırıyordu. Yazılım olarak ayrıca kullanılabilecek bu özellik, tanıtım esnasında adından söz ettirememişti ve şirket tarafından da bu durumdan bahsedilmemişti. İddialara göre cihazda, 3D yüz tanıma teknolojisi var fakat, bu sadece istenildiğinde yazılımsal olarak kullanılabilecek.

İddialara göre LG, yüz tanıma teknolojisini aktif edebilmek için Oez ile ortaklık sözleşmesi imzaladı. LG, haziran ayında yüz tanıma teknolojisinin yanında LG Pay’i de devreye sokabilir.

LG Pay ve yüz tanıma teknolojisi aynı anda hizmete açılacağı için, endişe ediliyor. Çünkü LG, eğer bunu başarırsa yüz tanıma teknolojisiyle mobil ödeme yapabilen ilk marka olacak. Endişelerin sebebi de, tanıtımın süresinin oldukça kısa olması. Kısa sürede ilk defa bu çalışmayı yapacak olan LG, ödeme kısmını cihaza entegre edemeyebilir. Şayet bu durum entegre edilebilirse de birçok güvenlik açığıyla karşılaşabilir.

Durumun netleşmesi için Haziran ayını bekleyeceğiz. Haziran ayına kadar çalışmalarını tamamlayacak olan LG, iki hizmeti birden devreye sokacak.

Yorum yazın