Google Pixel Modelleri Şaşırtabilir

Kenan Aktürk

İddialara göre bu sene Google, Pixel modeli ismini verdiği üç cihazını da tanıtacak. Tabi bu haberle beraber, yeni iddialar da gelmeye başladı. İddialara göre üç cihazda da  Snapdragon 835 yonga seti kullanılacak. Cihaz hakkında oluşturulan bazı kaynak kodları, bu durumun ortaya çıkmasını sağladı.

İki Cihaz Bekleniyordu

Google’ın bu sezon iki sezon iki cihaz tanıtacağı bekleniyordu. Fakat bazı kodlamaların analizlerine baktığımız zaman üretilecek cihaz model sayısının iki değil, üç olduğunu görüyoruz. Belirtilere göre cihazlar birbirleriyle orantılı bir yol izleyecek. Üç cihaz için işlemci gücü de Snapdragon 835 yongasından alınacak.

Yapılan kodlamalarda birden farklı cihazlar bulunuyor. Bu cihazlar da, tanıtılacak cihazların analizini yapmakta kullanılıyor. Garip olan da, iki cihazın farklı belirtiler göstermesi. Muskie adı verilen cihaz, Snapdragon 835 yongasının Google Pixel modeli için kullanılacağını söylüyor.

Diğer cihazın ismi de Taimen. Taimen ise iddialara daha farklı bir boyut getiriyor. İddialara göre yeni tanıtılacak olan cihaz, Motorola tarafından üretilen Nexus 6 modelinin devamı. Diğer bir iddiaya bakarsak, Google yeni bir tablet üretimine geçecek gibi görünüyor. Google Pixel C’den bu zamana kadar üretilen ilk tablet karşımıza gelebilir.

Bu durumlar, sadece iddia olarak geçiyor. Detaylı bir açıklama yapılmadan iddiaların hiçbir gerçekliği bulunmuyor. Önümüzdeki günlerde bu karışıklığın nasıl son bulacağını beraber takip edeceğiz.

Yorum yazın