LG G2 İncelemesi ve Özellikleri

Alp Ozcan

LG’nin geçtiğimiz yıl tanıttığı amiral gemi modeli LG G2 modelini detaylı olarak inceleyeceğiz. İlk olarak LG G3 modelinde kullanılan donanım ile beraber daha düşük bir donanıma sahip olmasına rağmen daha performanslı olarak çalışan LG G2 modeli kullanıcıların tercih ettiği bir model oluyor. LG G2 modeli ile beraber oldukça iyi bir satış yaptı. Bizlerde Teknolop.com ekibi olarak LG G2 modelini 2 aylık kullanımdan sonra detaylı olarak incelemeye karar verdik.

İlk olarak LG G2 modeli 5.2 inç bir ekrana sahip olmasına rağmen rakibi 5.2 inç ekrana sahip modellerden daha küçük bir tasarıma sahip, neredeyse 0 çerçeveye sahip olan LG G2 modeli diğer rakiplerinden daha küçük ve daha ele oturulabilir bir tasarıma sahip. 4.7 inç Apple iPhone 6 modelinde olduğu gibi ele tam oturan bir tasarım sunan LG G2 ekran ve incelik olarak kullanıcıların dikkatlerini üzerine çekiyor.

Ekran

Full HD IPS Ekran, 423 ppi ekrana sahip LG G2 modeli plastik bir kasaya sahip, genel olarak ekran özellikleri neredeyse tamamen çerçevesiz bir ekrana sahip olan LG G2 ekran olarak oldukça canlı renklere sahip. Kasası ince olduğundan dolayı Gorilla Glass 3 koruması ile beraber korunan cam ekran düşmelere karşı dayanıklı ancak yinede kılıf takılması önerilir.

Kasa

LG G2 kasa olarak plastik bir kasaya sahip ve yanlarında metaller kullanılmış, metal kullanılan LG G2 çizilmelere karşı dayanıklı bir tasarıma sahip ve arka tarafı hafif tırtıklı görünüme sahip ancak herhangi bir tırtık veya tırtık benzeri bir kasa yapısı yok. LG G2 arka kasasında LG logosu ve LG yazısı dışında herhangi bir yazı bulunmuyor, üst tarafta sihirli tuşları olan LG G2 kamera ve flas olarak hepsini aynı yerde görünüyor.

Ses

Ses olarak LG G2 ses deneyimi isteyen kullanıcıların isteklerini karşılıyor ve herhangi bir cızırdama veya takılma gibi sorunlar yaşamıyor. Hoparlörler olarak tek bir hoparlörlere sahip olan LG G2 tek olarak tozlanma sorunu yaşadığında temizleme gerektiyor ve temizlenmediğinde ses seviyesi biraz daha düşük çıkıyor.

Batarya

LG G2 en iyi batarya ömrüne sahip cihazlardan bir tanesi diyebiliriz. 3000 mAh bataryaya sahip LG G2 modeli 1 günü çıkaracak kadar bir şarj süresi daha doğrusu ekran süresi sunuyor. LG G2 yekpare kasaya sahip olmasına rağmen bataryası hiçbir zaman yarı yolda bırakmadığından dolayı değişim ihtiyacı duyulmuyor. (batarya eskidiği zamanlarda teknik servis tarafından belirli bir ücret karşılığında değiştiriliyor)

İşlemci ve RAM

İşlemci ve RAM olarak oldukça güzel bir işlemci kullanan LG G2 2 GB RAM ve Snapdragon 800 4 çekirdekli işlemciye sahip. LG G2 4 çekirdekli Snapdragon 800 işlemci ile beraber yüksek oyunları rahatlıkla oynatabiliyor ve rahatlıkla başarılı bir performans sunuyor. LG G2 modelinde kullanılan RAM ise genelde 300 ve 500 MB arasında boşta kalıyor.

Performans ve Son Değerlendirme

LG G2 modeli performans olarak test ettiğimiz LG G3 ve Samsung Galaxy S5 modelinden daha başarılı bir performans sundu. Samsung Galaxy S5 modelinde arayüzde takılmalar olurken LG G2 modelinde herhangi bir takılma ve donma sorunları ile karşılaşmadık. LG G2 performans olarak üst düzey bir cihaz ve 1500 TL civarı fiyat ile alınabilecek en iyi telefon modellerinden bir tanesi hatta en iyisi diyebiliriz. GTA ve The Amazing Spider-Man 2 oyunlarında herhangi bir kasma ve donma yapmayan telefon sadece zaman zaman biraz fazla ısınıyor ve ısıdan dolayı ekran parlaklığını düşürüyor. LG G2 modelinde ısınma sürekli olmuyor GTA San Andreas oyununda 1.5 saat zaman geçirdik ve ele gelebilecek sadece çok az bir ısı hissettik.

Son olarak toparlayacak olursak Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacak olan LG G2 Android 4.4.2 güncellemesi ile beraber çalışıyor ve 2015 yılının ilk aylarında güncellemeyi alacak.

Yorum yazın