Jelly Bean Güncellemesi Alacak Olan HTC Modelleri!

Alp Ozcan

Akıllı telefonlar için üretilmiş olan Android’in son versiyonu olan Jelly Bean yayınlandı. Fakat tüm cihazlarda sorunsuz olarak çalışabilmesi için son testleri yapılmaktadır. Geçtiğimiz haftalarda birkaç akıllı cihaz Jelly Bean güncelleştirmesini gerçekleştirmişti. Bu sayede meraklarda biraz olsun giderilmişti. Bu akıllı cihazların ardından HTC modelleri de bu güncelleştirmeyi desteklemek için atağa kalktı.

Ünlü şirketler yapacakları hareketleri önceden güvendikleri isimlere bildirirler. Twitter’da HTC’nin en çok güvendiği isimlerden biri olan kullanıcı bu güncellemenin hangi telefonlar tarafından destekleneceğini söyledi. İşte en yakın zamanda Jelly Bean güncelleştirmesini destekleyecek modeller:

  • HTC One X+
  • HTC One S C2
  • HTC XL
  • HTC One SV
  • HTC One VX
  • HTC J

Twitter’da yazılan modeller arasında sadece bunlar olsa da, zaman içerisinde tüm HTC modellerinin bu güncelleştirmeden etkileneceğine ise kesin gözüyle bakılıyor. Bu güncelleştirmelerin ne zaman uygulanacağı konusunda da herhangi bir bilgi bulunmuyor. Büyük ihtimal 2013 yılının ilk ayı içerisinde güncelleştirme başlayacak.

Android Jelly Bean nedir?

Jelly Bean şu anda Android işletim sisteminin en güncel sürümüdür. Bu sürüm önceki sürümlerde meydana gelen hataları düzeltmek için piyasaya sürülmüştür. Bu versiyonda, arayüzler arasındaki geçişlerde yaşanan takılmalar ve kilit ekranını ilk açmada yaşanan donmalar büyük ölçüde giderilmiş. Tüm bunları arka planda çalışan yeni görev yöneticisi sağlıyor. Bu yeni görev yöneticisi o anda hangi uygulama çalışıyorsa, ona daha fazla ağırlık vererek, işlemcinin ve belleğin büyük bir bölümünü ona ayırıyor ve uygulamanın daha sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Daha önceki Android sürümlerinde böyle bir optimizasyon yoktu ve uygulamaların hepsi aynı işlemci gücüyle çalışmaktaydı. Bu yeni sürüm ile arayüz geçişleri ve hızları 60 FPS’ye kadar çıkabilmektedir.

Yorum yazın