iPhone 8 Sınırlı Sayıda Üretilecek

Kenan Aktürk

Uzun süredir büyük bir merakla beklenen iPhone 8 için, yeni bir olumsuz haber geldi. Üstün bir cihaz üretme hazırlığında bulunan Apple, son zamanlarda tedarik sıkıntısı çekiyor. Bu nedenle de iPhone 8 modelleri, oldukça sınırlı sayıda üretilecek.

iPhone 8 modelleri, Eylül ayında piyasaya çıkmış olacak. Tedarik sıkıntısı nedeniyle de cihazlara Eylül ayında sahip olmak, biraz zor olacak gibi görünüyor.

Gecikmeler de Yaşanabilir

iPhone 8 modellerinin sınırlı sayıda çıkacağını, şirketler belirtmeye başladı. Diğer söylentilere göre de cihazın çıkış tarihi de ertelenebilir. Yani cihaz, Ağustos ve Eylül ayları arasında beklenirken, bu tarih Ekim veya Kasım aylarına kadar sarkabilir. İki durumun da tek nedeni, tedarik sıkıntısının olması.

Apple, iPhone 8 modellerinde kullanmak için bazı materyaller sipariş verdi. Bu siparişlerin yetişmemesi nedeniyle Eylül ayında tanıtılması beklenen cihazlar tanıtım tarihi ertelenebilir. Cihaz yine de Eylül ayında tanıtılırsa, ilk ürünler sınırlı sayıda çıkacak.

7S Sıkıntıya Girebilir

Apple firmasından sadece iPhone 8 cihazı için söz edilmiyor. Bunun yanı sıra gündemde 7S cihazı hakkında da söylentiler var. Cihaz, normal modeller gibi üretilecek. Yani üzerinden pek değişiklik yapılmayacak. Cihazlarda yeniliğin olmaması da rekabet durumunu oldukça zorlaştırıyor. Son zamanlarda Samsung ve Xiaomi gibi markaların ürettiği akıllı cihazlar, iPhone 7S modelini sollayabilir. Önümüzdeki günlerde nelerin değişeceğini hep beraber gözlemleyeceğiz.

 

Yorum yazın