Instagram Uygunsuz Resimleri Bulanıklaştıracak

Kenan Aktürk

Instagram, kullanıcılara yeni ve güzel bir özellik sunmaya başlayacak. Instagram’a yüklenen resim ve videolar, şikayet konusu olduğunda tamamen kaldırılıyordu. Instagram, artık bu gönderiler için şikayetleri değerlendirecek, uygunluk kararı verecek ve rahatsız edici içerikleri kaldırmak yerine bulanık hale getirecek.

Uygulamaya yüklenen resimlerde artık ‘’hassas’’ ibaresi uygulanacak. Diğer kullanıcılar tarafından hassaslık nedeniyle şikayet alan resimler, yetkililer tarafından incelenecek ve hassas olup olmadığına karar verilecek. Verilen karar paylaşımın hassas olduğu yönünde olursa da, içerik kaldırılmayacak ve bulanık hale getirilecek.

Bunun yanı sıra, ‘’Bu fotoğraf hassas içerik barındırıyor’’ ifadesine de yer verilecek. Hassas olduğunu düşündüğünüz paylaşımlar için bu ibareye tıklarsanız bunu yetkililere rahatlıkla bildirebilirsiniz.

Uygulama Tarihi Belli Değil

Üzerinde son çalışmaların uygulandığı uygulamanın ne zaman devreye sokulacağı hakkında henüz net bir tarih bulunmuyor. Yetkililer tam tarih vermezken, Instagram’ı daha güvenilir bir ortam haline getirmek için daha farklı çalışmaların da devam ettiğinin altını çizdi.

Yorum yazın